Wiadomości z Rudy Śląskiej

Mieszkańcy Bielszowic mogą już korzystać z nowej placówki Poczty Polskiej

 • Dodano: 2021-07-21 13:30, aktualizacja: 2021-07-21 14:56

Mieszkańcy Rudy Śląskiej mogą już korzystać ze wszystkich usług Poczty Polskiej w nowoczesnej placówce pocztowej, przeniesionej do nowej lokalizacji. Urząd Pocztowy w Bielszowicach został przeniesiony z dotychczasowej lokalizacji na ulicę Edmunda Kokota 180.

Jakiś czas temu na elewacji budynku przy ulicy Kokota 158 w Bielszowicach, gdzie dotychczas znajdowała się placówka pocztowa, pojawił się baner informujący o możliwości wynajęcia lokalu. Wielu mieszkańców dzielnicy zastanawiało się, gdzie przeniesiona została poczta. Jak się okazuje, nie tak daleko. Nowa placówka znajduje się na ulicy Kokota 180. 


Nowoczesna placówka pocztowa w Bielszowicach

Nowa placówka pocztowa w Bielszowicach została zaprojektowana w nowej aranżacji, która jest sukcesywnie wprowadzana w placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju. Klienci mają do dyspozycji dwa okienka, w których będą mogli załatwić wszystkie sprawy z oferty całej Grupy Poczty Polskiej oraz strefę handlową. Placówka jest również dostosowana do obsługi osób niepełnosprawnych.

– Lokujemy placówki tam, gdzie jest zapotrzebowanie na nasze usługi. Placówka w Rudzie Śląskiej jest przykładem działań w sieci pocztowej, które realizujemy, wdrażając Strategię Poczty Polskiej na lata 2021–2023. Placówki muszą być tworzone lub alokowane do miejsc, które zapewniają ich rentowność, dodatkowo dotychczasowe będą przekształcane i rozwijane tak, aby maksymalnie wykorzystać ich potencjał sprzedaży usług i towarów handlowych – podkreśla Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej. – Wsłuchując się w głosy naszych klientów, będziemy też rozwijać ofertę handlową i zadbamy o jej atrakcyjną ekspozycję – dodaje Andrzej Bodziony. 

Obsługa klientów w placówce w Rudzie Śląskiej będzie odbywała się w poniedziałki w godz. 9.00–20.00, a od wtorku do piątku w godz. 9.00–19.00.

W placówce pocztowej będzie można m.in.: wysłać kartki, listy, paczki, skorzystać z usług finansowych – wpłaty, wypłaty. Ponadto założyć bezpłatne konto w Banku Pocztowym, wziąć kredyt lub wykupić ubezpieczenie. W Samoobsługowej Strefie Handlu można skorzystać z bogatej oferty asortymentu: kartek, karnetów, kopert, opakowań, prasy, książek, artykułów biurowych, a także upominków, artykułów dla dzieci i słodyczy.

– Oddajemy do dyspozycji naszym klientom nowoczesną placówkę w Rudzie Śląskiej. Cieszę się, że klienci będą korzystać z komfortowej, klimatyzowanej sali obsługi z lepszym dostępem do towarów handlowych. Mam nadzieję, że również docenią nową i przyjazną aranżację – podkreśla Klaudiusz Hercig, dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Katowicach.

Na terenie Rudy Śląskiej funkcjonuje 17 placówek pocztowych

Na terenie Rudy Śląskiej funkcjonuje 17 placówek pocztowych, zaś w całym Regionie Sieci w Katowicach klienci mają do dyspozycji 692 placówek pocztowych.

Stan epidemii nie powstrzymuje Poczty Polskiej przed konsekwentną rozbudową sieci placówek. Atrakcyjność biznesowa poszczególnych lokalizacji decyduje o wyborze miejsc, gdzie powstają nowe placówki operatora narodowego. W ubiegłym roku w skali całego kraju zostało uruchomionych ponad 70 nowych placówek pocztowych, zarówno własnych, jak i agencyjnych. W całym kraju Poczta Polska posiada ponad 7,6 tys. placówek. To największa sieć świadcząca usługi w kraju.

Zobacz także

Komentarze (14)    dodaj komentarz »

 • Daro 65

  Zawsze była miła obsługa personelu poczty w Bielszowicach. Teraz przyjemnie i łatwiej będzie im pracować. Szczególne podziękowania i pochwałę chcę przekazać Pani listonosz która nosi listy na ul. Górną zawsze miła i uśmiechnięta. Mieszkaniec D.K.

 • henry

  nie wiem po co nowa poczta skoro prawie każdy market jest pocztą tylko nie można tam wysłać kartki ale o to można zapytać pani senator.

 • alfik

  Za to w Bykowinie Poczta to tragedia, kolejki na zewnątrz. Niby dwa okienka, ale czynne tylko czasami. Jedna placówka na całą dzielnicę.

 • sekator czesław

  Wraz z zakupem znaczków proponujemy co następuje! Literatura dla każdego: przepisy siostry Elwiry, jak dobrze jeść z siostrą Teofilą, pora na apetyt z siostrą Stefanią, Papież i jego życie, Papież i jego młodość, Papież Polak, Papież z Wadowic, Papież, który dźwigał brzemię, serie: poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato, poczytaj mi analfabeto. Ponadto oferujemy: kolorowanki dla 4 latków, kolorowanki dla 5 latków, kolorowanki dla każdego, kredki świecowe, kredki zwykłe, ołówki, długopisy, kalendarze przez cały rok, bloki techniczne i mazaki... No i coś na ząb: gumy do żucia z pewexu, landrynki łamizęby, batony prażone w słońcu okienka, wafle tak twarde, że można nimi chleb kroić...! To i nie tylko to znajdziecie w każdej placówce pocztowej! PROMOCJA zdrowotna POCZTY POLSKIEJ!!! Każdy kto stoi powyżej 25 minut w kolejce i jest mocno zdenerwowany niechaj pamięta, że traci w ten sposób więcej kalorii aniżeli przy oglądaniu telewizji. Człowiek poirytowany szczególnym dobrem narodu!

 • Jola

  Przynajmniej będzie gdzie zaparkować, a nie zawsze na biedrze

 • Beti

  Rusz [...]sko i na pieszo parę kroków zrób dla zdrowia.

 • Racjonalny.

  To świetna wiadomość dla schorowanych emerytów. Bo w dzisiejszych czasach którzy jak nie oni korzystają z placówki PP. Przeniesienie PP z centrum Bielszowic na koniec świata na pewno im "ułatwi" korzystanie z ich usług. No ale widać że wynajmujący lokal jest osobą zaradna skoro dokonał takiego cudu aby przekonać PP do przenosin.

 • mietek

  schorowani emeryci do kscioła zap.......... czasmi na nogach parę kilometrów i jakoś im to nie przeszkadza

 • Moni

  Za to w Halembie Osiedle II jedno okienko czynne. Czy to jest ten rozwój firmy? Moze szanowna Poczta sprawdzi ilu mieszkańców liczy sobie samo drugie osiedle dzielnicy halemba.

 • nowak

  W samym centrum Bielszowic

 • Bielszowiczanin

  Brawo, na sam koniec Bielszowic. Po co komu taka placówka?

 • mM

  Komuś kto zarabia na wynajmowaniu lokalu

 • Chyba

  Tym,ktorzy nie mieli gdzie parkować,.Czy zawsze znajdziecie powód do narzekania?

 • Ja

  No dziewczyny i Ty rodzynku doczekaliscie sie wygody. Pozdrowienia od Gosi :)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.