Wiadomości z Rudy Śląskiej

Mikołajkowy Turniej Karate za nami!

  • Dodano: 2017-12-03 23:30

Rekordowa ilość młodych adeptów Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate wzięła udział w Mikołajkowym Turnieju Karate. Na matach kata zaprezentowało ponad 160 osób!

– Mikołajkowy turniej karate od dobrych kilkunastu lat organizowany jest w różnych miejscach w mieście. Cieszy się dużą popularnością wśród naszych adeptów. Dzieciaki mogą sprawdzić swoje umiejętności. Na każdego czeka też mikołajkowy upominek – mówi Roman Dymek, prezes Rudzkiego Klubu Kyokushin Karate. – Ta impreza ma szczególne znaczenie dla tych młodych osób, które w tym roku zaczęły swoją przygodę z karate. Turniej daje możliwość oswojenia się z matą i stresem, który towarzyszy zawodom. To dla nich też pierwsze spotkanie z publicznością – dodaje.

Najmłodsi uczestnicy turnieju to rocznik 2011. Najstarsi zaś mieli 16-17 lat.

– Wszyscy chcą się pokazać. Także ci starsi zawodnicy, którzy nieraz brali już udział w Mistrzostwach Polski czy Europy. To nas bardzo cieszy. Najmłodsi mogą bezpośrednio uczyć się od swoich doświadczonych kolegów. W tym dniu stawiamy przede wszystkim na dobrą atmosferę i zabawę – zaznacza Dymek.

Rudzki Klub Kyokushin Karate działa w obecnej formie organizacyjnej od 1992 roku, a początki karate w Rudzie Śląskiej sięgają 1974 roku. Aktualnie w klubie funkcjonuje 7 sekcji (dwie w Nowym Bytomiu i po jednej w Orzegowie, Wirku, Bykowinie, Halembie i Rudzie). Zajęcia prowadzi sześciu instruktorów.

Mikołajkowy Turniej Karate za nami!

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.