Wiadomości z Rudy Śląskiej

Miłośnicy biegania już po raz szesnasty uczcili pamięć radnego Jana Koniecznego

  • Dodano: 2020-09-06 11:30, aktualizacja: 2020-09-07 10:45

Miłośnicy biegania już po raz szesnasty uczcili pamięć Jana Koniecznego. Memoriał poświęcony rudzkiemu radnemu, który zmarł w 2005 roku, odbył się dzisiaj na terenie ośrodka sportowego Burloch Arena oraz w pobliskim parku.

Warto przypomnieć, że Jan Konieczny urodził się w Rudzie Śląskiej w 1939 r. Był absolwentem Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Katowicach. Do 1990 r. pracował w kopalni "Wawel". Mandat radnego pełnił w latach 1994 – 2005. Jego wielką pasją była muzyka. Był inicjatorem m.in. Festiwalu Orkiestr Dętych, który co roku odbywa się w Parku im. A. Kozioła w dzielnicy Ruda. Zmarł 24 lutego 2005 r.

Miłośnicy biegania już po raz szesnasty uczcili pamięć radnego. Do walki zagrzewał wszystkich August Jakubik, pełniący funkcję organizatora i konferansjera. Ultramaratończyk mówił o wadze tej imprezy i pamięci o Janie Koniecznym.

- Radny Jan Konieczny był człowiekiem bardzo aktywnym. Promował zdrowy styl życia, organizował wiele imprez, dlatego właśnie tym biegiem chcemy zachować pamięć o nim. To już piętnaście lat, od kiedy nie ma go z nami – podkreśla August Jakubik, organizator memoriału.

Biegowa rywalizacja tradycyjnie odbyła się na dystansie 5 km, a trasa biegu wynosiła cztery crossowe pętle o długości 1250 m. W niedzielę jako pierwsze wystartowały kobiety, które rozpoczęły bieg o godz. 10.00.

Z kolei start mężczyzn zaplanowano na godz. 10:40. Uczestnicy biegu konkurowali w 7 kategoriach wiekowych. W związku z obecną sytuacją epidemiczną organizatorzy zrezygnowali z biegu dzieci.

Najlepszym zawodnikom puchary i medale wręczyła prezydent Grażyna Dziedzic. 

- Dzisiejsze niekorzystne warunki pogodowe nie odstraszyły kilkudziesięciu biegaczy, którzy stawili się na starcie XVI Memoriału Jana Koniecznego. Wyrazy uznania przekazuję zwycięzcom, ale głęboko z serca gratuluję wszystkim uczestnikom. Dziękuję za Wasz udział w imprezie, bo poprzez to wydarzenie pamięć o śp. Janie Koniecznym jest wciąż żywa. Był on naprawdę wspaniałą osobą, zaangażowanym w życie naszego miasta radnym, a także inicjatorem m.in. Festiwalu Orkiestr Dętych. Udział w dzisiejszym wydarzeniu był dla mnie prawdziwą przyjemnością. Z wielką radością patrzę na to, że na Burloch Arenie odbywa się wiele różnorodnych wydarzeń. Z perspektywy kilku lat funkcjonowania tego obiektu mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że ta inwestycja to był prawdziwy "strzał w dziesiątkę" - napisała prezydent Rudy Śląskiej. 

Wyniki w poszczególnych kategoriach dostępne są na stronie MOSiR Ruda Śląska.

Organizatorami memoriału są Miasto Ruda Śląska, KRS TKKF "Jastrząb" Ruda Śląska, Śląskie TKKF Katowice, Centrum Inicjatyw Społecznych "Stary Orzegów" oraz MOSiR Ruda Śląska. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem prezydent miasta Grażyny Dziedzic.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.