Wiadomości z Rudy Śląskiej

Młoda rudzianka po przebytym udarze mózgu apeluje o pomoc!

 • Dodano: 2020-07-15 11:30

Ola to 34-latka z Rudy Śląskiej, u której wykryto mutację genu powodującą bardzo bolesne wylewy krwi do mięśni i stawów. Rudzianka ma także wrodzoną wadę serca oraz przeszłą udar mózgu. Niedawno kobieta została bez środków do życia. Jej przyjaciele apelują o pomoc.

Życie obchodzi się z Olą bardzo brutalnie już od dziecka. Swoje dzieciństwo spędzała w szpitalach, kiedy jej rówieśnicy chodzili do szkoły, bawili się i jeździli na wycieczki. Ola ma wrodzoną wadę serca, wszczepioną zastawkę aortalną ONX - 21 oraz stymulator serca, które nie podjęło pracy po wymianie zastawki.

Od 19 roku życia choruje na bulimię, która zatruła jej życie. W 2017 r. uczestniczyła w turnusie terapeutycznym dla osób chorujących na zaburzenia odżywiania. Niestety jej koszmar się nie skończył. Ola choruje na niewydolność nerek, co jest konsekwencją niewydolności serca.

- Ma za sobą przebyty niedokrwienny udar mózgu, który spowodował, że dodatkowo choruje na padaczkę. W czasie ostatniego ataku Ola rozbiła sobie głowę i złamała dwa zęby - czytamy na stronie zbiórki.

Wykryto u niej także mutację genu (heterozygotyczna postać mutacji cytochromu) powodującą bardzo bolesne wylewy krwi do mięśni i stawów. Jest to poważne i niebezpieczne schorzenie, związane z ciężkimi wahaniami wskaźnika INR (wskaźnik krzepliwości krwi). Zbyt niski oznacza zagrożenie zakrzepicą czy niedokrwiennym udarem mózgu, a zbyt wysoki powoduje wylewy krwi do mięśni i stawów.

- Lekarze mówią, że każdy taki kolejny wylew niszczy mięśnie i stawy, a któregoś dnia ten wylew może być do mózgu, a wtedy już nikt nie będzie w stanie jej pomóc. Ola bardzo często wraca do szpitala, jednak to nie rozwiązuje problemu – potrzebna jest reoperacja serca, której podjąć się zdecydował profesor Widenka z Rzeszowa. Planowo miała się odbyć za kilka miesięcy, ale w obecnej sytuacji (pandemii) wszystko ulega zmianie. Do tego czasu Ola pilnie potrzebuje aparatu i pasków do mierzenia wskaźnika INR, żeby na bieżąco (codziennie) kontrolować jego poziom - pisze Olimpia Chudzińska-Bąk, organizatorka zbiórki.

Co gorsza, obecnie dziewczyna została bez środków do życia. Rudzianka straciła rentę.

- ZUS odebrał Oli rentę, którą miała od 2013 roku. Stwierdzono, że ni jest całkowicie niezdolna do pracy! Sprawy tak nie pozostawimy. Oczywiście Ola będzie się odwoływać od decyzji, ale wiadomo, że to wszystko długo trwa - pisze Olimpia Chudzińska-Bąk.

Jak pisze organizatorka zbiórki, sytuacja jest naprawdę dramatyczna. Ola nie ma pieniędzy na podstawowe środki do życia.

- Dlatego bardzo proszę o pomoc dla tej cudownej, ciepłej, wrażliwej i empatycznej osoby. Niestety też samotnej w tym wszystkim. Uważam, że nie każdy jest kowalem swojego losu i czasami bez pomocnej dłoni wyciągniętej w naszą stronę po prostu nie dajemy rady - pisze Olimpia Chudzińska-Bąk.

Przyjaciele Oli postanowili zorganizować zbiórkę internetową. Zebrane pieniądze Ola przeznaczy na najpotrzebniejsze środki, żeby przeżyć do czasu wyjaśnienia sprawy z ZUS-em. Jeśli się uda, zakupi aparat i paski do pomiaru wskaźnika INR - to koszt około 1400 zł za aparat i 440 zł za paski na niecały miesiąc.

Aby wesprzeć zbiórkę, wystarczy kliknąć TUTAJ.

Komentarze (33)    dodaj »

 • ....

  „Młoda”- 34 lat, trochę pojechaliście z tym. Młoda osoba to 15-25 lat, nie 30 pare.

 • P.

  Przestańcie czynić z czyjegoś zdrowia psychofizycznego kartę przetargową w potyczkach politycznych, uprawiając przy tym zaawansowany „klasizm”! Wszystkich gorąco zachęcam do uważnego wyciągania trafnych wniosków zamiast bezmyślnego poddawania się perfidnej manipulacji. Pewnemu ugrupowaniu politycznemu szczególnie zależy na dzieleniu i skłócaniu polskich obywatelek i obywateli, a większość z was potulnie się temu poddaje, pielęgnując spór w każdym możliwym obszarze. Całe szczęście, że moje, bardzo młode pokolenie, jest w większości sceptycznie nastawione do toczenia polityczno-społecznych walk. Tego właśnie wszystkim nam życzę. Administrację państwową należy naprawiać, modyfikować, zmieniać, a nie wyłącznie na nią narzekać. I oczywiście – POMAGAJMY.

 • Paco

  Ten ZUS sam się powinien leczyć a ty bardziej lekarze ZUSuoni wszystkich wyleczą niech poszukają ilu dali renty zdrowym ludziom bo jednego takiego sam znam chory na kręgosłup a dźwiga bergi kolejowe i to sam

 • Aleks

  Ok, to piszcie

 • zus

  A co MOPS na to,że kobieta nie ma za co żyć?

 • żal serce ściska

  Taki pijak z chorobą alkoholową, chorą wątrobą lub trzustką, którą na własne życzenie zniszczył procentami dostaje rentę, przykład mojego wujka. Brak słów osoby w komisji to bezduszne potwory. Uważam, że w takiej komisji ZUS- owskiej powinny zasiadać osoby dotknięte niepełnosprawnością. A tak o rencie orzekają zdrowi ludzie, którzy nie wiedzą jak takiej chorej przewlekle jest ciężko.

 • Olka

  Hej,nie gadajcie tyle,tylko wplacajcie pieniądze,trzeba pomóc,politykowanie nie da dziewczynie środków do życia

 • olo

  Współczuję tej pani ale niech wpłacają ci co głosowali na pis

 • Ojejkujejku

  Życzę zdrowia.W przeciwnym razie proszę zgłosić się do Trzaskowskiego o wsparcie

 • Ojejkujejku

  Życzę zdrowia.W przeciwnym razie proszę zgłosić się do Trzaskowskiego o wsparcie

 • Olo

  Czemu?

 • Ola

  Ta pani czyta te komentarze. Pozdrawiam.

 • bozena

  A co ma do tego pis przestańcie już podjudzac bo są my wszyscy Polakami i powinni my sobie pomagac

 • zorg

  No i to jest politykowanie. ZUS był państwem w państwie niezależnie od tego jaka partia rządziła krajem. A tu znowu przerzucanie się PiS czy PO...

 • Piotr

  No cóż cudowne uzdrowienie przez orzeczników ZUS Chorzów , może sami zatrudnią tą panią do pracy tak żeby starczyło na życie

 • Gabi

  Wybrano prezydenta deklarującego pomoc ludziom pokrzywdzonym przez los, piszemy do niego prośbę o pomoc w załatwieniu sprawy. Ma okazję się wykazać!

 • Tak se mysle

  Ci lekarze z zusu czy mopsy te takie matoły że głowa boli. Pewnie tempaki nigdzie pracy nie potrafili znaleźć dlatego tam mogą się mścić na ludziach. Ci to powinni iść na pierwszy ogień z covidem, ale nie bo oni pewnie ze strachu siedzieli na wolnym.

 • Gosia z Rudy śląskiej

  U nas w Polsce to się nigdy nie zmieni banda złodziei w tym ZUS Grabią na lewo i prawo a taka Ole zostawią bez środków do życia wstyd mi za nasz Kraj

 • zorg

  Dużo zdrowia dla pani Oli! Oby się wszystko dobrze skończyło. Trzymam kciuki! Niestety ta sytuacja kolejny raz pokazuje nam nieudolność urzędników czy też lek. orzeczników. Kolejny raz powód do wstydu dla ZUS-u. Brak mi słów na takie decyzje. Niestety będzie tak do czasu, dopóki dany urzędnik nie zacznie odpowiadać za swoje decyzje. Wtedy może dwa razy się zastanowi nad werdyktem.

 • Nadzieja

  Odwoływać się od decyzji ZUS, aż do skutku. Moja mama jest po 2 zawałach i bajpasach. Dopiero za 3 razem przyznano jej rentę.

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również