RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Młodzież parafialna z Rudy zaprasza na kiermasz ciast dla Elżbiety Żurek!

  • Dodano: 2021-10-22 08:15, aktualizacja: 2021-10-22 09:18

Młodzież działająca przy parafii Matki Bożej Różańcowej w Rudzie organizuje kolejną akcję na rzecz Elżbiety Żurek – społeczniczki, walczącej obecnie z nowotworem. Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kiermasz domowych wypieków; cały dochód zostanie przekazany na leczenie pani Elżbiety.

Kiermasz ciast już w niedzielę

Mieszkańcy Rudy będą mieli okazję do kupna domowego ciasta! W najbliższą niedzielę (24 października), w godzinach od 7:00 do 13:30 przy parafii Matki Bożej Różańcowej w Rudzie odbędzie się kiermasz ciast. Cel jest szczytny – cały dochód zebrany ze sprzedaży wypieków zostanie przekazany na zbiórkę na leczenie Elżbiety Żurek. Młodzież organizująca kiermasz prosi, aby osoby, które chcą upiec ciasto na kiermasz, aby przynosiły gotowe wypieki w niedzielę z samego rana. Więcej informacji udziela Marta Badura, jedna z organizatorek akcji.

Pomoc dla społeczniczki

Kiermasz ciast to kolejna akcja na rzecz Elżbiety Żurek – społeczniczki i nauczycielki, która zawsze pomagała innym. Teraz to pani Elżbieta potrzebuje pomocy. Zmaga się z nawrotem, chłoniakiem nieziarniczym, który zagraża jej życiu. Leczenie jest bardzo kosztowne – terapia Car T-Cell nie jest refundowana w Polsce, więc trzeba za nią zapłacić aż 1,5 miliona złotych. Mieszkańcy Rudy Śląskiej robią wszystko, aby zebrać kwotę wymaganą do rozpoczęcia leczenia. W tym celu organizują festyny, kiermasze, zbiórki i licytacje.

Zbiórkę na rzecz pani Elżbiety Żurek można wesprzeć poniżej.


 

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • Mirka

    po co to podkreślenie młodzież Parafialna, po prostu młodzież.Jeżeli kosciól taki hojny niech dołoży sam od siebie a nie wspiera sie młodymi ludzmi. Dużo zdrówka dla Pani Basi

  • Ona

    Super akcja udana pozdrowienia dla wszystkich szczególnie chłopaka w czarnej kurtce z adidasa ;)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.