Wiadomości z Rudy Śląskiej

Młodzież z całego świata w Rudzie Śląskiej

 • Dodano: 2016-07-24 22:30, aktualizacja: 2016-07-24 23:57
Międzynarodowo było na Placu Jana Pawła II w niedzielne popołudnie. Młodzież z różnych krajów świata spotkała się w Rudzie Śląskiej, żeby wspólnie uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży! Do miasta przyjechali pielgrzymi z  USA, Włoch, Kolumbii, Francji, Ekwadoru, Brazylii oraz Burkina Faso. 
 
 
Przed oficjalnym rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży pielgrzymi wspólnie przemaszerowali na Plac Jana Pawła II z parafii p.w. Ścięcia św. Jana Chrzciciela oraz parafii p.w. św. Wawrzyńca, żeby spotkać się  na rudzkim rynku, gdzie odbył się długi koncert, w którym wystąpiły rudzkie schole parafialne oraz zespoły: "Vtorek Band & International Rock" – Gospel Group, God, Peace and Music USA-Germany-Poland, Deus Meus z udziałem Mietka Szcześniaka. 
 
 
Kochani, jestem szczęśliwa, że przyjechaliście tutaj do nas, do Rudy Śląskiej. Przez kilka dni cała Polska, Europa i świat jednoczą się, żeby wspólnie obchodzić Światowe Dni Młodzieży. Ja też czuję się młodo, szczególnie wtedy, kiedy widzę Wasz uśmiech, entuzjazm i wiarę. Dzisiaj wszyscy jesteśmy młodzi – powitała pielgrzymów Grażyna Dziedzic, prezydent Rudy Śląskiej. 
 
 
W Światowych Dniach Młodzieży w Rudzie Śląskiej uczestniczyła młodzież z Polski, USA, Włoch, Kolumbii, Francji, Ekwadoru, Brazylii oraz Burkina Faso. Jednak w niedzielę na rynku nie zabrakło także wielu mieszkańców miasta, którzy włączyli się we wspólne świętowanie. 
 
 
- Niestety nie udało mi się w inny sposób włączyć w Światowe Dni Młodzieży, jak tylko przyjść na nasz rynek i wspólnie z pielgrzymami przeżywać ten czas. Jestem tu z mężem i córką, bo chcę, żeby od najmłodszych lat brała udział w tego typu wydarzeniach – podkreśliła pani Katarzyna z Nowego Bytomia. 
 
Młodzież z całego świata w Rudzie Śląskiej

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • kbr

  kilka dni wielkich słów i braterstwa, a za chwilę powrót do codzienności - nienawiść, rasizm, ksenofobia... niestety w naszym kraju moralność Dulskiej nie przestaje być aktualna.

 • Łukasz

  ŚDM - przyjmowanie ludzi z całego świata, fantastyczne opinie pielgrzymów o Polsce i Polakach - to najlepszy przykład, że panuje u nas rasizm, nienawiść i ksenofobia. Człowieku, w jakim Matrixie Ty żyjesz? Naprawdę nie mogłeś/aś napisać bardziej absurdalnego komentarza.

 • rbk

  Zazwyczaj tacy jak Ty piszą o rzeczywistości naszego kraju jakby to dotyczyło innych. A czy Ty jesteś wolny od tych przypadłości, które tu wymieniasz i próbujesz przyłatać je wszystkim oprócz siebie? Cytat dla Ciebie: "Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem". I więcej pokory... :)

 • Axel

  zacznij od siebie i nie siej pesymizmu w komentarzach

 • kbr

  to realizm, nie pesymizm, nie wiesz jakie są nastroje w społeczeństwie? dziwne ;)

 • Axel

  Wyjdź na spacer, kup sobie jakiś dobry deser, ciesz się własnym życiem ! Więcej uśmiechu życzę!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.