Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m

 • Dodano: 2018-05-19 23:15

W sobotę na stadionie lekkoatletycznym w Rudzie Śląskiej odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m. W zawodach wystartowali najlepsi na tym dystansie polscy zwodnicy oraz zawodniczki w kategorii U23 (rok urodzenia 1996 – 1998).

- To kolejne już zawody rozgrywane na naszym nowym obiekcie, ale pierwsze o takiej randze. Widać, że stadion lekkoatletyczny w Rudzie Śląskiej był potrzebny. Praktycznie o każdej porze dnia spotkać można tu biegające osoby, do tego stadion stanowi znakomitą bazę do rozwoju utalentowanej rudzkiej młodzieży objętej szkoleniem lekkoatletycznym. W końcu jest też areną zawodów – podkreśla prezydent Grażyna Dziedzic.

Zawody w Rudzie Śląskiej odbyły się pod auspicjami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Natomiast bezpośrednim organizatorem było Towarzystwo Lekkoatletyczne „Pogoń” Ruda Śląska.

W mistrzostwach wystartowali najlepsi polscy zawodnicy i zawodniczki, którzy urodzili się w latach 1996 – 1998. Wśród startujących był także rudzianin - Damian Połeć, reprezentujący rudzkie TL „Pogoń”. Co ciekawe, w zawodach gościnnie wziął także udział jeden z najlepszych polskich zawodników rywalizujących na dystansie 10 km oraz półmaratonu - Szymon Kulka. Aktualny wicemistrz Polski na 10 000 m walczył o minimum na tegoroczne Mistrzostwa Europy w Berlinie. Jego wynik nie był brany pod uwagę przy podziale medali, gdyż nie jest już młodzieżowcem.

Młodzieżowymi Mistrzami Polski w biegu na 10 000 m zostali Dariusz Boratyński z AZS AWF Wrocław (30:39.87) i Aleksandra Hołda z AZS AWF Warszawa (36:11.15). Wśród mężczyzn 8. miejsce zajął rudzianin z TL Pogoń Ruda Śląska Damian Połeć.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 m

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

 • wysportowane i cudowne

  Piękne biegaczki, widzę tutaj same kandydatki na Miss Rudy Śląskiej a nawet na Miss Świata.

  • wysportowane i cudowne
   2018-05-21 16:40
  • Ocena:
  • odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.