Wiadomości z Rudy Śląskiej

MOST - projekcja filmu z okazji Dnia Ludzi Bezdomnych

  • Dodano: 2021-04-01 10:30

W 2004 roku Miejski Ośrodek Kultury (obecnie Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty) wsparł realizację projektu nieformalnej grupy młodzieżowej „Most”.

MOK był producentem filmu o tym samym tytule, który opowiadał historię kilkorga walczących z uzależnieniami, bezdomnych osób. W realizację projektu zaangażowani byli m.in. Urszula Koszutska (konsultacja psychologiczna) i ówczesny dyrektor MOKu, Jerzy Szczerbiński (konsultacja merytoryczna). Reżyserem filmu i koordynatorem całego działania był znany Państwu prezenter Radia Piekary, rudzianin Sebastian Mierzwa – wówczas uczeń liceum. 

Projekt otrzymał wsparcie finansowe Wspólnoty Europejskiej w ramach programu „Młodzież”

Dzień Ludzi Bezdomnych obchodzone jest nieformalnie 14 kwietnia, a jego pierwsza edycja odbyła się w 1996 roku. Jego inicjatorem był Marek Kotański, twórca stowarzyszenia "Monar" i Ruchu Wychodzenia z Bezdomności "Markot". Pomysłodawcą ustanowienia święta był Krzysztof Cybruch, wieloletni szef zespołu promocji i obsługi merytorycznej "Monaru", który pełnił także rolę kanclerza kapituły honorowego tytułu "Przyjaciel Ludzi Bezdomnych", wyróżnienia, którego formułę opracował. Święto obchodzone jest poprzez organizowanie różnych akcji pomocy ludziom bezdomnym oraz akcje informacyjne mające na celu zwrócenie uwagi całego społeczeństwa na problemy ludzi bezdomnych.

Uwaga! Link aktywny będzie do niedzieli, 18 kwietnia do północy.


14 kwietnia 2021 /środa/ godz. 18.00 - "Most" - projekcja filmu - z okazji Dnia Ludzi Bezdomnych
Transmisja on-line - Dostępny bezpłatnie na kanale YouTube "MCK Ruda Śląska" -

TUTAJ

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.