Wiadomości z Rudy Śląskiej

Mundurowi sprawdzają miejsca sprzedaży petard

  • Dodano: 2022-12-30 13:30

Policjanci oraz strażacy z Rudy Śląskiej prowadzą wspólne kontrole w miejscach sprzedaży wyrobów pirotechnicznych. Przede wszystkim sprawdzany jest sposób ich przechowywania i sprzedaży. Mundurowi bacznie przyglądają się też czy oferowane wyroby pirotechniczne posiadają wymagane atesty.

Okres sylwestrowo – noworoczny związany jest z zakupem materiałów pirotechnicznych i sztucznych ogni. Dlatego rudzcy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami straży pożarnej dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, kontrolują miejsca handlu wyrobami pirotechnicznymi. Mundurowi sprawdzają zwłaszcza małe punkty sprzedaży, w których najłatwiej o towar gorszej jakości i wątpliwego pochodzenia. Jednak kontrole nie omijają większych sklepów i marketów. Policjanci wraz ze strażakami sprawdzają sposób sprzedaży oraz przechowywania wyrobów pirotechnicznych. Kontrolują również czy ulotki zawierają informację i instrukcje obsługi w języku polskim i czy jest respektowany zakaz sprzedaży fajerwerków dzieciom i młodzieży do lat 18.

Komentarze (2)    dodaj »

  • DAMA

    Gdzie można spotkać mundurowych, bo na mieście i w parku już lata nie widziałam.

  • Urwis

    Mundurowi lepiej zajęliby się zablokowanymi chodnikami przez parkujące na nich samochody uniemożliwiające pieszym do korzystania z chodników. Tu przynajmniej zawsze miasto zarobi ale te opaśne strażniki tego nie widzą.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również