Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Czy w tym roku na rynku odbędzie się impreza sylwestrowa?

 • Dodano: 2022-12-29 14:00, aktualizacja: 2023-01-01 12:58

Za kilka dni Sylwester. Część mieszkańców Rudy Śląskiej pamięta jeszcze imprezy organizowane na placu Jana Pawła II przez władze miasta. Kiedyś były to koncerty, później jedynie pokazy fajerwerków. Od kilku lat miasto zaprzestało organizowania imprez sylwestrowych. Czy w tym roku to się zmieni?

Imprezy sylwestrowe w Rudzie Śląskiej

Plenerowe koncerty, pokazy fajerwerków i inne atrakcje były organizowane przez wiele lat w Rudzie Śląskiej w noc z 31 grudnia na 1 stycznia. Miejski Sylwester był alternatywą dla spędzania go w domu. Ostatnie wydarzenie zorganizowane na rudzkim rynku odbyło się w noc sylwestrową 2017/18. Później miasto zrezygnowało z tej miejskiej imprezy z powodu braku funduszy. 

Niestety w tym roku mieszkańcy Rudy Śląskiej nie mogą liczyć na imprezę na rynku. Podobna sytuacja ma miejsce w wielu polskich miejscowościach. Miasta, które dotychczas organizowały imprezę sylwestrową, w tym roku masowo z niej rezygnują. Powód? Oszczędności, zwłaszcza na energii elektrycznej. 

- Podobnie jak w latach poprzednich, także i w tym roku Miasto nie organizuje sylwestra przede wszystkim z powodów finansowych - przekazała Agnieszka Piekorz-Hałczyńska, rzecznik prasowy rudzkiego magistratu.


Zobaczcie, jak w latach poprzednich na rynku w Nowym Bytomiu bawili się mieszkańcy Rudy Śląskiej:


Mieszkańcy muszą poszukać innych atrakcji

Sprawdziliśmy, w jakich miastach odbędą się miejskie imprezy z okazji Sylwestra 2022/2023 i nie mamy dobrej wiadomości dla miłośników hucznego świętowania nadejścia Nowego Roku. W tym roku większość śląskich miast zrezygnowała z organizowania imprez sylwestrowych. Wstęp na nie zwykle był darmowy, a imprezy te cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców miasta, w którym się odbywały, jak i miast ościennych. W tym roku jedyna impreza sylwestrowa na Śląsku odbędzie się w Chorzowie. Niestety, poza dużą imprezą w Parku Śląskim, do wyboru pozostają jedynie komercyjne propozycje.

Sylwester marzeń w Parku Śląskim

Jedyna duża miejska impreza sylwestrowa w województwie śląskim odbędzie się w Chorzowie i będzie to organizowana przez Park Śląski i stację Polsat Sylwestrowa Moc Przebojów. Wydarzenie będzie transmitowane w telewizji na żywo. Na Polach Marsowych w Parku Śląskim organizatorzy spodziewają się nawet 40 tysięcy uczestników, a przed telewizorami 4 milionów widzów.

Impreza rozpocznie się 31 grudnia o godzinie 20:00. Na scenie zobaczymy takich wykonawców jak: Lemon, Michał Wiśniewski, Doda, Bajm, Lady Pank, Big Cyc, Cleo, Dawid Kwiatkowski, Ralph Kaminski, Grzegorz Hyży, Ania Dąbrowska, Enej, Feel i Bryska. Gwiazdą wieczoru będzie irlandzki wokalista Michael Patrick Kelly. Przez wiele lat był trzonem niesamowicie popularnej w naszym kraju grupy The Kelly Family. Wstęp na wydarzenie będzie darmowy.

Komentarze (9)    dodaj »

 • Asterix

  A czy w Rudzie Śląskiej mieszka tylko patologia, która wszystkiego oczekuje za darmo? Chleba i igrzysk. I to im wystarczy. Żenada do kwadratu!!!

 • Beta

  Naprawdę nie ma żadnych śpiewających utalentowanych rudzian i rudzianek, którzy za symboliczne wynagrodzenie i promocję zaśpiewaliby parę piosenek na rynku? Co robi wydział promocji miasta?

 • Kpina + ironia / szydera

  Wydział promocji miasta jak i cały UM robi wszystko, żeby nie robić nic. Kawa, ciacho, pogaduchy, petent to zło konieczne, którego należy się jak najszybciej pozbyć i tak szychta leci... a najlepiej wychodzi urzędasom robienie dobrego wrażenia, jacy to oni zapracowani...

 • Xyz

  Niektórzy z tego wydziału przebywają za granicą odpoczywając...no właśnie od czego jak w tym mieście nic się nie dzieje?!

 • Rudolf

  A na niebie na wschodzie strzelają co noc.

 • Wyborca

  Pan Prezydent I jego 3 vice przygotowują dla mieszkańców noworoczne fajerwerki w postaci podwyżek oplat i zaczyna jutro od śmieci. Że też człowiek był tak durny i zagłosował na niego...chociaż lepsza była tak samo beznadziejna. Łatwo dla niego rada przegłosowała podwyżkę pensji to i gładko przegłosuje podwyżkę mieszkańcom. Brawo Wy!

 • Pomyślności 4all

  Niestety wszystko dookoła drożeje i tu raczej nie kwestia prezydenta, ale ekonomii. Oczywiście mogę się mylić:) pozdrowienia i dobrego 2023 dla WSZYSTKICH

 • Kpina + ironia / szydera

  To się nazywa ułuda sprawczości demokracji: głosując sądziłeś, że będziesz miał na cokolwiek wpływ? WYBORY = WALKA O STOŁKI I DOSTĘP DO KORYTA. A reszta? A kto by się tam resztą przejmował... i tak od 30. lat - te same twarze, te same błędy, te same przedwyborcze obietnice i co dziwne - ludzie to łykają, jak młode pelikany... :-) Ja nie głosowałem, bo nie interesuje mnie wybór między dżumą a cholerą...

 • Wyborca

  Nie głosowanie Ci coś dało? Może i nie łykałeś jak pelikan obietnic ale łykniesz podwyżkę...a 30 lat temu Pierończyk miał jeszcze pryszcze na twarzy. Sam się dziwię że nie było żadnego sensownego kandydata bo jest w mieście kilku ktorym się chce coś robić ale to może dlatego że trzymają się od polityki z daleka

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również