RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nad Rudą Śląską przeszła ulewa. Trudna sytuacja na drogach! [FILM]

 • Dodano: 2022-05-25 10:30, aktualizacja: 2022-05-25 12:15

Nad aglomeracją śląską przeszła silna ulewa. Zaledwie chwila wystarczyła, by doszło do kilku zdarzeń drogowych, a część ulic została zalana. Na autostradzie A4 utworzył się ogromny korek!

Trudna sytuacja na rudzkich drogach

Największe utrudnienia wystąpiły na autostradzie A4 w kierunku Katowic. Na rudzkim odcinku przed granicą z Chorzowem doszło do kolizji dwóch samochodów.

– Jeden z samochodów,  marki BMW, był na tyle zablokowany, że był problem z usunięciem go z dwóch pasów ruchu, które zajmował. Ruch odbywał się tylko jednym skrajnym pasem jezdni i stworzył się bardzo ogromny korek. Podjęto decyzję, by zablokować zjazd z ul. 1 Maja na autostradę w kierunku Katowic – poinformował asp.szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Utrudnienia na autostradzie A4 występowały w obu kierunkach z powodu kilku zdarzeń drogowych. O godzinie 10.30 przywrócono ruch. 

Zjazd z węzła Wirek pozostanie zamknięty do momentu aż ruch na autostradzie zacznie odbywać się normalnie.

W związku z silnym deszczem utrudnienia wystąpiły również w kilku innych miejscach w Rudzie Śląskiej. Zalana była między innymi ulica Nowary w dzielnicy Wirek. Korek utworzył się też w Chebziu, gdzie zalany został przejazd pod wiaduktem. Według najnowszych informacji, droga jest już przejezdna.  

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj »

 • Nikita24

  Gdyby studzienki były odpowiednio czyszczone, to nie było by aż tak zalanych dróg w pewnych miejscach. Co jakaś większa ulewa to zawsze ten sam problem.

 • Nikita24

  Gdyby studzienki były odpowiednio czyszczone, to nie było by aż tak zalanych dróg w pewnych miejscach. Co jakaś większa ulewa to zawsze ten sam problem.

 • Error

  Dalej likwidujcie zieleń i betonujcie. Godzinę popadało i panika!

 • n4u

  tak to jest jak dasz tylnonapędówkę osobie która nie potrafi jeździć ;)

 • OLA

  Zalane Chebzie i Piastowska w Rudzie to już tradycja.

 • #DziedzicRaus

  Odpowiedzialnych brak, to jest fenomen! Za to co odwalił Drogopol na Piastowskiej powinien być kryminał i dla wykonawcy oraz dla inwestora, przecież to kasa podatników wyrzucona w błoto! Chebzie zalane? A to nowość. Służby miasta śpią i takie są efekty, wkrótce będą afery, że ludzie niszczą samochody pod wiaduktem na Chebziu, tak tam te studzienki obniżyło!!! Na szczęście wkrótce koniec tego cyrku będzie!

 • Sierakowianin 21

  Zabrze tunel takze

 • kwiatowe

  Od dziesiatek lat brak tam eksploatacji gorniczej, a miasto nadal zwala na szkody gornicze. Na Piastowskiej co druga studzienka przypchana, nowe rondo na Branskiego to samo. Inwestycje za ciezkie mln, a utrzymania brak.

 • Ernest_Vitczok

  Bo utrzymanie kosztuje, a te koszty są nieraz szokiem dla Skarbnik Miasta

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.