Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nastroje przed drugą turą wyborów w Rudzie Śląskiej

 • Dodano: 2018-10-25 11:30, aktualizacja: 2018-10-25 12:45

Wiemy już, że w Rudzie Śląskiej dojdzie do drugiej tury wyborów, w której zmierzą się ze sobą obecna prezydent Grażyna Dziedzic i Marek Wesoły. Aktywność na profilach społecznościowych obu kandydatów znacząco się różni.

Na profilu obecnej prezydent dodano 6 postów od niedzieli, w tym podziękowania dla wszystkich, którzy oddali na nią swój głos w wyborach.

Niedługo później pojawiła się informacja o trwających pracach związanych z zagospodarowaniem terenu przy zabytkowym piecu chlebowym, gdzie mają znaleźć się ławki, stoliki, podest do występów, elementy placu zabaw i miejsce do zrobienia grilla. A wszystko to w ramach budżetu obywatelskiego, co zostało podkreślone.

To wyjątkowe miejsce w naszym mieście, a teraz jeszcze bardziej będzie sprzyjać spotkaniom podczas wypieku chleba w piekaroku. Cieszę się, że udało się nam uratować ten obiekt. Piekarok to świadek tamtych czasów. Dziękuję mieszkańcom, że dbają o swoje korzenie i tradycje - napisała Grażyna Dziedzic. - Piekarok i jego przyległy teren chcemy włączyć w obszar parku kulturowego, który planujemy stworzyć w dzielnicy Ruda.

Nie zabrakło również miejsca na zaproszenie mieszkańców na Urzędowe Kabarety do Domu Kultury Bielszowice, które odbędą się 6 listopada. Podczas ich trwania odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie 9-letniego Kacperka. Pani Prezydent pochwaliła się także postępami w budowie kolejnego placu zabaw przy hałdzie przy ul. 1 Maja w Wirku.

W komentarzach nie zabrakło pozytywnych opinii mieszkańców, którzy cieszą się z kolejnych inwestycji, zapewniającym ich dzieciom miejsce do spędzania wolnego czasu. Równolegle u kontrkandydata Marka Wesołego pojawiły się podziękowania i informacje o tym, że kampania wciąż trwa. Mieszkańcy mają szansę spotkać się z kandydatem i poczęstować jabłkiem.

Po wyborach mieszkańcy zastanawiali się, czy tym razem pani Aleksandra Skowronek przyjmie posadę radnej, z której cztery lata temu zrezygnowała. Na jej profilu pojawiły się podziękowania, które rozwiały wszelkie wątpliwości.

Na profilu Tomasza Piechniczka, który zajął ostatnie miejsce, nie pojawiły się żadne nowe posty.

Wygląda na to, że kandydaci na prezydenta nie wchodzą sobie w drogę. Każdy z nich skupia się na tym, co jest dla niego ważne. Obecna prezydent zajmuje się trwającymi inwestycjami, a pan Marek Wesoły swoją kampanią wyborczą.

Doszło jednak do dziwnych incydentów. Na portalach społecznościowych pojawiają się fałszywe profile jednostek publicznych np. szkół, na których pojawiają się posty popierające jednego z kandydatów na prezydenta. Taka sytuacja spotkała m.in.: Szkołę Podstawową nr 15. Dyrekcja placówki poinformowała, że profil namawiający do głosowania na jednego z kandydatów, nie należy do szkoły. Prowadzi go osoba nie mająca nic wspólnego z placówką. Szkoła kilka razy, bez skutku, starała się o zablokowanie fałszywego profilu.

Już 4 listopada mieszkańcy zdecydują, które z nich zasiądzie na prezydenckim fotelu.


Źródło: Barbara Szłapka

Komentarze (88)    dodaj »

 • Hanys

  Mieszkanie 500+ dlaczego nie ma za Grażynki i nigdy nie będzie? Bo prywatne Tbsy by się na nią obraziły.Prywata rządzi - stanowcze nie dla tej ekipy.....

 • tatu

  Głosuj na 500+ to się przekonasz ile warrte będą te jabłka rozdawane i wizyta w schronisku i te bibordy oraz lawety.Powodzenia

 • Górnik

  Grażynka to to samo co Po... Taka prawda...

 • Zosia

  Pani Dziedzic może i robi dobrą robotę ale gdzieś się tam zatraciła To samo robił Stania przyjmował do pracy ludzi z Sosnowca i pomimo ze ludzie byli przeciwni robił tak dalej . Dziedzicowa robi to samo Mejer , Adamska ludzie z aquaparku to nie ludzie z Rudy śląskiej a tak obiecywała ze tylko Rudzianie .Nie przyjmuje przedsiębiorców ,mieszkańców, ciągle jej nie ma ,na wszystkich którzy jej kiedyś pomogli się obraziła Co to za Prezydent Pan Wesoły z PISU tez nie jest rozwiązaniem ale trudno niech będzie

 • hynio

  ja zagłosuję choćby na samego diabła, aby tylko nie na pisiora.

 • faroż

  Oj grzeszysz,grzeszysz Hynio. Poprow sie

 • Sprawiedliwy

  Nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem trzeba było 8 lat temu nie wybierać Grażynki.Władza raz wybrana do śmierci będzie przyklejona do tego samego stołka.

 • Sprawiedliwy

  Każdy kto ma na sercu dobro miasta niech sobie wpisze w necie lub YouTubie - Spalarnie w Rudzie Śląskiej - a dowie się co nas czeka za rządów Majeranka z Dziedzicową.Bezmyślne głosowanie szkodzi.

 • Górnik

  Ruda Śląska powinna zmienić nazwę na MejerDziedzi Center

 • ale beka

  no co ty?

 • Górnik

  Cała Polska się zmienia i wybiera młodych a Rudzianie znowu będą głosować na stagnację.Nie ma się co dziwić że miasto od 50 lat ma coraz mniej mieszkańców.

 • lol

  Wszystkie duże , rozwijające się miasta w CAŁEJ POLSCE dają kandydatom PiS kopa w cztery litery. Niestety PiS to wiocha i zacofanie.

 • rychu

  Proszę spojrzeć na spadki zaludnienia w okolicznych miastach, np. Katowice od 2012r. straciły ponad 15000 mieszkańców, to nie jest rudzki przejaw upadku tylko proces ogólny dot. więcej miast na G. Śląsku .

 • Górnik

  Dobra mina do złej gry.Grażynka z Majerankiem znowu wygra.RUDA ŚLĄSKA jest na nich skazana.

 • Stev

  Na tym forum same szczekacze a jak przyjdzie co do czego to do 3 nie umieją policzyć

 • helmut

  Tylko nie Platfusy co chcieli zrobić z Kopalniami?Wybierzcie z ROZUMEM RUDZIANIE!!

 • Andrzej Rosa

  Helmucie, który boi się podpisać imieniem i nazwiskiem kandydata z PO w tej turze wyborów już nie ma. A co do kopalń rudzich to to co PO chciała PiS zrobił.

 • Fryna

  Współczuję tobie co ty masz pod kopułą?

 • Andrzej Rosa

  Współczucia nie potrzebuje bo mam imię i nazwisko. A ty biedaku swojego się wstydzisz.

 • Fryna

  Jak widać to Slask tobie zycie uratował. 3zl/ godz. a 14.30 zł to chyba roznica .Otworz slepia!!

12345

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również