Wiadomości z Rudy Śląskiej

Niebezpieczne manewry kierowcy na ul. 1 Maja. Mężczyzna dostał 11 punktów karnych! [WIDEO]

 • Dodano: 2024-02-29 14:00

Agresywna jazda kierującego dacią zakończyła się dla niego grzywną w wysokości 550 złotych oraz 11 punktami karnymi. Drogowa agresja, brawura i lekceważenie przepisów, często prowadzą do zagrożenia bezpieczeństwa i ludzkich tragedii. Coraz większy sprzeciw wobec piratów drogowych wykazują inni uczestnicy ruchu drogowego, którzy reagują i przesyłają nagrania niebezpiecznych zachowań na naszą skrzynkę "Stop Agresji Drogowej".

Niebezpieczne zdarzenie na ul. 1 Maja

Dzięki nagraniu przesłanemu na skrzynkę Stop Agresji Drogowej policjanci ustalili tożsamość 40-letniego kierującego dacią i nałożyli na niego mandaty w wysokości 550 zł. Mężczyzna w Rudzie Śląskiej na ulicy 1 Maja nie respektował znaków oznaczających powierzchnię wyłączoną z ruchu, nie respektował podwójnie linii ciągłej oraz nie stosował się do nakazu jazdy z prawej strony znaku, czym stworzył poważne zagrożenie w ruchu. Na jego konto trafiło także 11 punktów karnych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego uczestnika ruchu drogowego, a wszystkich powinna cechować wyrozumiałość, kultura i wzajemny szacunek.

Jeśli zarejestrowałeś agresywne, niebezpieczne zachowanie innego uczestnika ruchu - powiadom Policję! Prześlij je na skrzynkę Stop Agresji Drogowej.

Komentarze (11)    dodaj »

 • Alfred

  Pitu pitu. Organizacja ruchu do bani. Wyspa za wyspą i są efekty. Jakie zagrożenie stworzył? Zderzył się z kimś? Ktoś zmienił swój kierunek jazdy? Nie sądzę

 • sds

  Jak tak bronisz, to znaczy że tak samo jeździsz .Tylko mandaty was nauczą. Ale nie, wy musicie być ta minuta szybciej, bo inaczej się świat zawali.

 • dolomit

  Może wszyscy zacznijmy tak jeździć. Byle nikomu nic się nie stało. Twoja głupota po prostu poraża.

 • Literat

  Kłaniam się panu który nie pozostał bierny na łamanie przepisów i wysłał filmik.

 • Kpina + ironia / szydera

  Gdybym miał z każdą taką [...]ą lecieć do gliniarzy, to bym z komendy nie wychodził... A swoją drogą: dawno, dawno temu ulica 1.Maja miała po jednym pasie ruchu w każdą stronę i były obok, na pewnym odcinku ofkors (ZTCP po obu stronach) asfaltowe ścieżki rowerowe ! ! ! Potem ścieżki zlikwidowano i powstały dwa pasy w każdym kierunku. Teraz mamy "nowoczesny" trend, czyli utrudnianie ruchu w stylu: dwa pasy->jeden pas->wysepka->dwa pasy->jeden pas->wysepka. Podpowiem włodarzom: zlikwidujmy wszystkie drogi z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku i nie trzeba będzie tylu bezsensownych wysepek :-) Gdyby tej wysepki z filmu nie było, to świat by się zawalił? Kolejny absurd: dwa pasy w kierunku Halemby przy przejeździe kolejowym na Wirku, ale lewy tylko do lewoskrętu, najczęściej pusty, a na prawym sznur aut często do starego sądu... że o the bill nej sygnalizacji świetlnej na Kokota/Halembska nie wspomnę: skręcając w prawo z Halembskiej w Kokota mam czerwone + strzałka = skręt warunkowy z obowiązkiem zatrzymania. Tyle tylko, że w tym samym czasie lewoskręt z Kokota w Halembską ma zielone na sygnalizatorze S3 - skręt bezkolizyjny - ktoś widzi w tym chociaż cień logiki? Bo ja nie...

 • kulson

  Za taka głupawą jazdę to ja bym mu z tysiaczka strzelił.

 • Bubi

  To stare nagranie. Jeszcze z czasów budowy ronda

 • lyjo

  Następny wyprzedzał na przejściu

 • LOCO

  Co za osioł.

 • Karminadel

  Ha ha ha ale z niego Bambik

 • nie zgadzam się

  moim zdaniem to daleko idąca pobłażliwość... o ile punkty rozumiem, bo mamy limit i pracujemy samochodami (narzędzie pracy), to ta kwota jest śmieszna w kontekście kwot za przekroczenia prędkości... słabo, słabo to 550 zł...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również