Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nielegalne podłączenia w mieszkaniach na terenie Halemby i Kaufhausu

  • Dodano: 2019-11-21 08:15, aktualizacja: 2019-11-21 06:36

Rudzcy policjanci stale prowadzą czynności w sprawie kradzieży energii elektrycznej.

W wyniku podjętych kontroli w ostatnim czasie w ciągu jednego dnia ujawnili 2 nielegalne podłączenia w mieszkaniach na terenie Halemby i Kaufhausu. Sprawcom kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a także obowiązek uiszczenie opłaty za nielegalny pobór, którego wysokość może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Dzielnicowy, wykonując codzienne obchody rejonu, często zdobywa informacje o mieszkaniach, gdzie kradnie się prąd. Dzięki takim informacjom policjanci wspólnie z pracownikami firmy energetycznej przeprowadzają działania mające na celu likwidacje nielegalnego poboru energii elektrycznej. Tylko w miniony wtorek na podstawie wcześniejszych ustaleń rudzcy policjanci zatrzymali dwie osoby, które dokonywały kradzieży energii elektrycznej. Przedstawiciele firmy energetycznej zlikwidowali w ich mieszkaniach nielegalne i co najważniejsze niebezpieczne instalacje omijające licznik. Przypominamy, że kradzież prądu, zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto sprawcy będą musieli uregulować także naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór, którego wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Nielegalne przyłącza to również zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie. 

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Tomasz z Kafhaus

    Żadna kara wolności ich nie dotknie. Znam osobę która została przyłapana piąty raz i dostała tylko grzywnę prace społeczne lub zawiasy. Tak wygląda wymiar kary w praktyce.

  • dobrze wiedzieć

    Aha to jak zdrożeje prąd to wszyscy mieszkańcy Rudy Śl. podłączą się na lewo:)))

  • siec onlin

    Kiedy kontrole poboru nielegalnie internetu w całej Rudzie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.