Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Ninja Warrior Polska": W najbliższym odcinku wystąpi dwóch zawodników z Rudy Śląskiej

 • Dodano: 2021-03-15 10:15, aktualizacja: 2021-03-15 13:07

Przed nami 3. odcinek programu "Ninja Warrior Polska". Kolejni nieustraszeni śmiałkowie rzucą wyzwanie przeszkodom na najsłynniejszym torze świata. Wśród nich znalazło się dwóch zawodników z Rudy Śląskiej! Ich wyczyny będziemy mogli śledzić 16 marca o godz. 20:05 w Polsacie.


"Ninja Warrior" - światowy fenomen

"Ninja Warrior" jest światowym fenomenem, który narodził się 22 lata temu w Japonii. Wymaga od uczestników hartu ducha, pomysłowości i wspaniałej sprawności fizycznej. Najważniejszym zadaniem, o którym marzy każdy uczestnik "Ninja Warrior", jest wspięcie się na imponującą górę Midoriyama, czyli "zieloną górę". W nagrodę czeka aż 150 tysięcy złotych! Droga do głównej wygranej jest jednak ekstremalnie wymagająca. 

W każdym z odcinków z torem mierzy się trzydziestu dwóch śmiałków, których umiejętności najpierw weryfikuje tor eliminacyjny z sześcioma przeszkodami. Dziesięciu najlepszych awansuje do strefy półfinałowej, a tylko czwórka z każdego odcinka zapewni sobie awans do wielkiego finału.

Tor eliminacyjny "Ninja Warrior Polska" składa się z sześciu wyjątkowo trudnych przeszkód: "pięciu kroków", "ognistego pierścienia", "wirującego mostu", "wiszących półek", "wiszącej drabiny" i "krzywej ściany". Natomiast tor półfinałowy tworzą: "lot Tarzana", "trasa pająka", "ruchomy drążek", "spirala Ninji" i "przeprawa przez komin". Czas na pokonanie trasy jest nielimitowany. Ważne jest, jak daleko i w jakim czasie dojdzie zawodnik.

W jutrzejszym odcinku "Ninja Warrior Polska" wystąpi dwóch zawodników z Rudy Śląskiej. Poznajcie ich bliżej. 


Damian Woźniak

27-letni Damian Woźniak z Rudy Śląskiej na co dzień pracuje jako magazynier. Jest "wkręcony” w kalistenikę - czyli aktywność fizyczną polegającą na treningu oporowym opartym na ćwiczeniach z wykorzystaniem własnej masy ciała, takich jak np. "pompki", "mostki", "brzuszki" czy "dipy". Trenuje pod okiem Kewina Żwirowicza (także z Rudy Śląskiej), uczestnika dwóch poprzednich edycji show. Ma za sobą poważną kontuzję barku - lekarze nie dawali mu szans, że powróci do sportu. A jednak – siła i determinacja pomogły! 


Grzegorz Konicki

27-letni Grzegorz Konicki prowadzi własny biznes. Do programu przyszedł w towarzystwie przyjaciela, Damiana Woźniaka. Ma za sobą trudne doświadczenia. Wcześniej miewał problemy związane z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków. Dzięki sportowi wyszedł na prostą. Trenuje karate, zapasy, piłkę nożną, biegi OCR. 

- Udało się wyjść z nałogu dzięki Damianowi i biegom OCR – wspomina Grzegorz. - Jesteśmy tu po to, to żeby reprezentować wszystkich tych, którzy pogubili się na życiowej drodze. Powiedzieć im, żeby nie marnowali czasu. Nasze życie to taki tor przeszkód jak w "Ninja Warrior Polska" - dodał.


Herosi z województwa śląskiego

Oprócz rudzian w jutrzejszym odcinku zobaczymy jeszcze dwóch mieszkańców województwa śląskiego: Łukasza Bobryka z Katowic - trenera, a także nauczyciela wychowania fizycznego oraz Krzysztofa Budzisza z Bytomia, który pracuje na kopalni jako sztygar zmianowy. Ich wyczyny będziemy mogli śledzić 16 marca o godz. 20:05 w Polsacie.

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • ja

  Powodzenia Panowie, w Rudzie nie mieszka sama patologia jak uważają niektórzy.

 • Paweł 41

  Tatuaże rzecz gustu to się teraz nazywa sztuka

 • novarra

  Fatalny widok blondynka upaprana w tatuaże.Kompletny brak wyczucia estetyki

 • gdzieTeBaby

  kiedyś dla kobiety takie tatuaże i to na widok publiczny były wyrazem maksymalnego braku poczucia smaku i kultury, a dziś to bez żadnej żenady wyraz "zaradności" i "postępu". Kiedyś trzeba było mieć talent, przede wszystkim w głowie poukładane, a dziś wystarczy zrobić z siebie głupka i zbierać jak to młodzież mówi "lajki" i zostać po hamerykańsku "influencerem" bez wychodzenia w domu, a do wymiany koła wzywać specjalistę. Takie czasy kiczu i tandety mentalnej.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.