Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Noc Muzeów 2019 w Rudzie Śląskiej przeszła już do historii

  • Dodano: 2019-05-19 08:00, aktualizacja: 2019-05-20 20:37

Noc Muzeów 2019 w Rudzie Śląskiej upłynęła pod znakiem zwiedzania zabytkowych obiektów związanych z dziejami miasta. W programie imprezy zorganizowanej przez Muzeum Miejskie im. M. Chroboka przewidziano: zwiedzanie ruin dworu Karola Goduli, krypty rodziny Ballestremów oraz schronów bojowych.


Niestety, pogoda nie dopisała. Tuż po rozpoczęciu zwiedzania rozpętała się burza, która skutecznie utrudniła wędrowanie szlakiem zabytkowych obiektów związanych z rudzkimi przemysłowcami. Zła aura nie ostudziła jednak zapału rudzian do poznawania historii miasta, które w tym roku świętuje swoje 60-te urodziny.

Muzeum jest w trakcie remontu, dlatego Noc Muzeów organizowana jest w plenerze


- W tym roku już po raz jedenasty nasza placówka włącza się w Noc Muzeów. Mimo, że w naszej siedzibie trwa remont i muzeum jest zamknięte dla zwiedzających, to nie wyobrażaliśmy sobie, że ta impreza mogłaby nas ominąć. Dlatego zapraszamy w plener – mówi Krzysztof Gołąb, dyrektor Muzeum Miejskiego im. M. Chroboka w Rudzie Śląskiej


Uczestnicy spaceru po mieście zwiedzili kryptę Ballestremów, w której pochowani są: Franciszek Ksawery Ballestrem, jego żona Joanna von Saurma-Jeltsch oraz Walenty Wolfgang Ballestrem i jego żona Agnieszka zu Stolberg-Stolbergruiny. Kolejnym punktem wycieczki było zobaczenie dworu Karola Goduli i gospody hrabiowskiej.  Dzieje tych wyjątkowych miejsc przybliżyli pracownicy rudzkiego muzeum. Można też było zapoznać się z budową schronów Obszaru Warownego „Śląsk", a ich historię opowiedzieli członkowie stowarzyszeń „Prochownia 1910" i „Pro Fortalicium".

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Orzegowianka

    A ja pamiętam 2 noce muzeum jedną poświęconą Karolowi Goduli, a druga to kiedy miasto i muzeum zorganizowały wycieczkę do porcelany w Bogucicach. To były ciekawe atrakcje!

  • Lyjo

    Panna w okularach bardzo jest zainteresowana...żuciem gumy.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.