Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Od początku roku policjanci zatrzymali aż 323 pijanych kierowców!

 • Dodano: 2019-09-09 08:15, aktualizacja: 2019-09-09 06:59

Praktycznie każdego dnia, policjanci z rudzkiej drogówki prowadzą kontrole trzeźwości.

Od początku roku w ręce policjantów wpadło już 323 pijanych użytkowników dróg – kierowców i rowerzystów czyli o 115 więcej niż w tym samym czasie ubiegłego roku.

Te liczby powinny dać do myślenia

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat więzienia.

grafika - nigdy nie jeżdżę po alkoholu - kluczyki przekreślone

Policjanci rudzkiej drogówki każdego dnia prowadzą czynności, których celem jest wyeliminowanie z naszych dróg nietrzeźwych kierujących. Badanie trzeźwości przeprowadzane są rano, gdy większość jedzie do pracy, ale także wieczorem. Najwięcej pijanych kierowców wpada w ręce stróżów prawa, właśnie rano gdy jeszcze „wczorajsi” jadą do pracy nie zważając na swój stan. Od początku roku do ostatniego dnia sierpnia policjanci zatrzymali 323 pijanych kierowców. 126 czyli o 30 więcej niż w ubiegłym roku nietrzeźwych, którzy mając powyżej pół promila alkoholu w organizmie, decydowali się siąść za kierownicą samochodu. 61 kierowców, którzy jechali pod wpływem alkoholu i 136 pijanych rowerzystów stwarzających zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg.

Wszyscy, którzy „odważą się” wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwym, muszą mieć świadomość, że nie tylko są zagrożeniem dla siebie, ale przede wszystkim dla innych kierowców i pieszych. Pamiętajmy, że oprócz odpowiedzialności karnej za to przestępstwo, istnieje ogromne ryzyko spowodowania wypadku drogowego, który może skutkować nawet bardzo poważnymi konsekwencjami.

Celem strategicznym działań rudzkich policjantów jest przede wszystkim zmniejszenie liczby zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierujących, a tym samym zminimalizowanie rannych oraz ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych z udziałem pijanych kierowców. Wyeliminowanie z dalszej jazdy kierujących na "podwójnym gazie" przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nieustannie liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może pomóc w zatrzymaniu kolejnych nietrzeźwych kierowców.

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • hep

  bo jak w takim mieście na trzeźwo żyć.........

 • Kierowca

  Piles niejedz powinno byc tak jak cie zatrzymali z promilami to prawko do wora a auto na zlom

 • Jj

  Wszystko ładnie pięknie ale czy policja mogła w końcu zająć się tymi co na telefonach komórkowych siedzą w trakcie prowadzenia pojazdu? Oni są bardziej niebezpieczni niż taki po spożyciu

 • Aim

  Pijanych kierowców było 126 - oni rzeczywiście stwarzali niebezpieczeństwo na drogach, bo mieli powyżej 0,5 promila. Osoby mające mniej niż 0,5 NIE są pijane! Statystyk promili dla rowerzystów nie podano - pewnie też większość miała mniej niż 0,5.Tak się robi sensacje!

 • Ted

  Za kółko należy siadać mając 0,00 i koniec dyskusji! Od 0.2 i powyżej to już wykroczenie i prawko bye bye na jakiś czas. Trzeba być bez mózgiem aby doprowadzić do takiej sytuacji.

 • max

  to dlaczego inne kraje, maja inne współczynniki ?

 • Ted

  To się wyprowadz do innego kraju i pij na potęgę. Jest chyba problem z alkoholem skoro prawo 0,00 promila to dla ciebie udręka.

 • max

  pff sam sie wyprowadz. panie nieskazitelny.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.