Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Oddawali krew z motocyklistami!

  • Dodano: 2016-06-04 15:15, aktualizacja: 2016-06-06 15:25
 
 
 
JJuż po raz drugi w Rudzie Śląskiej odbyło się „Motoserce”! To ogólnopolska akcja, podczas której można oddać krew dla chorych dzieci, a przy okazji wygrać motocykl! Oprócz zbiórki krwi, na parkingu przy ulicy Odrodzenia, można było podziwiać motocykle i zabytkowe samochody oraz wziąć udział w konkursach i posłuchać występów. 
 
 
Dzisiaj Motoserce odbywa się w Rudzie Śląskiej po raz drugi. To impreza, która ma zachęcić i zmobilizować  ludzi do oddawania krwi. Chcemy, żeby jak najwięcej osób ją oddało, żeby nie były obojętne na los drugiego człowieka. Podczas tegorocznego Motoserca oddajemy krew chorym dzieciom. Natomiast wśród osób, które zdecydowały się wziąć udział w dzisiejszej akcji krwiodawstwa, rozlosujemy motocykl ufundowany przez firmę Burton Motors – zaznaczył „Miki”,  szef rudzkiego Klubu Invaders MC Poland.
 
 
Zbiórkę krwi prowadziło  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Chętnych do oddawania krwi w tym roku, tak samo jak w ubiegłym,  nie brakowało. 
 
 
Oddając krew pomagamy innym ludziom, robimy coś pożytecznego, a przy okazji możemy spędzić czas w miłej atmosferze, porozmawiać z innymi. Tu nie można się nudzić, bo są różne atrakcje. To już moja druga zbiórka krwi, wcześniej oddawałam krew w szkole, a dzisiaj znowu jest na to dobra okazja – powiedziała Halina Stępińska, uczestniczka akcji „Motoserce”. 
 
 
Mam zamiar oddać krew po raz pierwszy, ale uważam, że tego typu akcje są bardzo potrzebne, ponieważ możemy pomóc tym, którzy tego potrzebują. Myślę, że nie możemy tego unikać, bać się czy być obojętnym, bo kiedyś ktoś z nas czy naszych bliskich  może potrzebować tej  krwi – dodała Agnieszka Stępińska. 
 
 
 
Oddawanie krwi to nie wszystko. Podczas wydarzenia odbyła się także parada motocykli i pojazdów zabytkowych, która przejechała ulicami miasta, a na scenie wystąpiły zespoły dziecięce i młodzieżowe prezentujące programy artystyczne, takie jak formacja taneczna FLOW z ODK Jowisz z efektownym pokazem dancehallu, a także artyści: Rubens Band, Absynth, rudzianka Luiza Farouni! Najmłodsi mogli pomalować sobie buzię.
 
 
„Motoserce” jest ogólnopolską akcją polegającą na zbiórce krwi dla dzieci, przygotowywana przez kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych, do którego należą także rudzcy motocykliści."Motoserce" to impreza towarzysząca Dniom Rudy  Śląskiej.
 
Oddawali krew z motocyklistami!

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.