Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ogromne korki! Zablokowany wiadukt w Chebziu i śmiertelny wypadek na DTŚ

 • Dodano: 2021-05-18 15:30, aktualizacja: 2021-05-26 11:26

Paraliż komunikacyjny w Rudzie Śląskiej! Wiadukt w Chebziu znowu zablokowany! Jak informują kierowcy, korek ciągnie się od zjazdu z DTŚ aż do ronda, a przejechanie tego krótkiego odcinka zajmuje nawet 20 minut. To jednak nie wszystko, ponieważ do wypadku doszło też na DTŚ.


Droga w Chebziu korkuje się aż do Nowego Bytomia. Po raz kolejny doszło do blokady wiaduktu przez tira, który nie zdołał pod nim przejechać. Jak piszą kierowcy, sznur samochodów stoi od Goduli. Zablokowana jest Piastowska i Matejki.

Wypadek na DTŚ

Uwaga kierowcy! Utrudnienia czekają na Was także na DTŚ! We wtorek, 18 maja, na wysokości Mazaka/Auchan Załęże, po godz. 14 doszło do groźnego zdarzenia. Zderzyły się dwa pojazdy osobowe. Interweniował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak informuje redaktor portalu katowice24.info, poszkodowana była reanimowana. Jednakże nie zdołano jej uratować. 53-letnia mieszkanka Katowic zmarła.

Na DTŚ tworzy się potężny korek. Sznur samochodów sięga kilku kilometrów. Utrudnienia mogą potrwać nawet do godziny 17.  Jak informują kierowcy droga została zamknięta przez policję na wysokości marketu Auchan.

Co się wydarzyło?

Na wysokości Mazaka, na jezdni w kierunku Katowic doszło do kolizji. Okazuje się, że kobieta kierująca nissanem straciła panowanie nad kierownicą. Wpadła w poślizg, kiedy wjeżdżała w ul. Jana Pawła II, a następnie w auto to uderzył inny pojazd. Wiadomo, że jedna z kierujących kobiet została poważnie ranna, dlatego też zdecydowano się wezwać LPR.

Droga w tym miejscu jest zablokowana. Chorzowscy policjanci zablokowali wjazd od strony ul. Armii Krajowej (przy Mazaku), a mundurowi z Katowic kierują ruchem od strony ul. Jana Pawła II.

To już druga kolizja tego dnia na DTŚ. Warunki atmosferyczne sprawiają, że kierowcy winni są zachować szczególną ostrożność.

Ogromne korki! Zablokowany wiadukt w Chebziu i śmiertelny wypadek na DTŚ

Zobacz także

Komentarze (12)    dodaj komentarz »

 • KG

  Wiadukt kolejowy należy do PKP a nie do miasta.

 • kusiol

  żule maja piechty łazić a nie autami jeździć

 • pogoda

  Niema tak zle we Orzegowie na koksowni sa ładne drogi,idzie spacerowac rowerem jecchac jest fajnie,mocno zieleni ławek itd.

 • Rico

  Jeśli miasto nie ma kasy na pogłębienie tej drogi pod wiaduktem to niech zamontuje przed wiaduktem czujniki mierzące wysokość tak jak sie to robi na zachodzie

 • #DziedzicRaus

  W końcu tak Smart miało być! #bredniemejera

 • alojz

  Obydwa wiadukty (Ruda i Chebzie) są za niskie i za ciasne na obecny ruch kołowy. To dwa wąskie gardła naszego miasta. Aż dziw bierze, że nikt z włodarzy nie zajął się tym problemem. Czy w dobie dzisiejszej techniki tak trudno poszerzyć czy przebudować ten układ?

 • Pytel

  Kiedy wreszcie będzie normalny przejazd przez Chebzie? Ile jeszcze lat będziemy dręczeni za wąskim i za niskim wiaduktem.

 • Lelek

  Odpowiedź na twoje pytanie jest prosta: NIGDY

 • Frog

  Nie znasz odpowiedzi? Miasto ni ma pieniędzy.

 • nowak

  Kogo to obchodzi? Miasto jest zainteresowane jedynie drogą przy której może sprzedawać działki dla Panatonii.

 • Rudziol

  A i nawet tej nie potrafią doprowadzić do stanu, kiedy ten zlepek asfaltu będzie zasługiwał na miano drogi :)

 • nina

  To prawda. W tym wszystkim ludzie nie mają żadnego znaczenia. Liczą się tylko pieniądze.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.