Wiadomości z Rudy Śląskiej

Okulary czy soczewki? Jak je odpowiednio dobrać?

  • Dodano: 2017-06-19 15:45

Oko to jeden z najważniejszych narządów człowieka. Dzięki niemu możemy oglądać otaczający nas wokół świat. Gdy z jakiegoś powodu nasze widzenie się pogarsza, warto w pierwszej kolejności skierować się do okulisty.

Problemy ze wzrokiem to nie przelewki

Pogarszający się wzrok może być spowodowany różnymi czynnikami. Wśród nich jest m.in. cukrzyca, która nieleczona, może okazać się śmiertelna. 

Okulista: pierwsza pomoc przy problemach z oczami

Okulista po wykonaniu podstawowych badań, jeśli te wykażą jakieś nieprawidłowości, dla   skorygowania wykrytych wad, prawdopodobnie wypisze nam receptę na soczewki lub okulary, w zależności czego akurat w danym przypadku oczekujemy.  

Okulary – jedno z rozwiązań na problemy ze wzrokiem

Nie da się ukryć, że ta swoista proteza wzroku nie jest bez wad. Szczególnie można odczuć, gdy po wejściu z zimnego do ciepłego pomieszczenia, soczewki okularowe pokrywają się parą w mgnieniu oka. W okularach trudno również uprawiać niektóre z dyscyplin sportowych.

Okulary: element indywidualnego stylu każdego z nas

Odpowiednio dobrane oprawki okularów mogą zdziałać cuda. Oprócz skorygowania wady wzroku jednocześnie oprawki uwzględniające nasz kształt twarzy, mogą wysmuklić lub ją poszerzyć. Okulary potrafią odjąć lub dodać lat. Sprawić, że przez otaczający nas świat będziemy postrzegani jako osoby poważne lub wyluzowane. Przy samym wyborze oprawy, warto zastanowić się,  czy chcemy by nasze okulary były częścią naszej garderoby i stylu jaki sobą reprezentujemy, a może powinny zwracać na siebie jak najmniejszą uwagę?

A może soczewki ?

Jeżeli nie wyobrażasz sobie, że nosisz okulary, warto pomyśleć o soczewkach. Wybór jest ogromny. Od jednodniowych jednorazowego użytku (rano się zakłada, a wieczorem wyrzuca) po te wielokrotnego użytku (dwutygodniowe, miesięczne, trzymiesięczne). Ich podstawową zaletą jest to, że są o wiele wygodniejsze od klasycznych opraw okularowych.

Ważne:

  • Przynajmniej dwa dni w tygodniu warto dać odpocząć oczom od soczewek.
  • Osoby uczulone na pyłki, w okresie pylenia powinny zrezygnować z noszenia soczewek.
  • W przypadku osób z astygmatyzmem zastosowanie mają u nich soczewki toryczne.

Co jeszcze warto wiedzieć? 

Zanim wybierzemy się do okulisty z nadania NFZ, warto wiedzieć, że aby się zarejestrować, potrzebujemy skierowania od lekarza rodzinnego. Dopiero mając takie potwierdzenie, zostaniemy zapisani na wizytę u okulisty, na którą możemy długo czekać. O wiele szybciej jest, gdy skorzystamy z usługi prywatnego gabinetu okulistycznego. Tu nie potrzeba skierowania od internisty, ale musimy liczyć się z kosztami. Plus dodatkowe koszty związane z zakupem okularów ewentualnie soczewek.

Skąd wziąć na to pieniądze? Nie zawsze uda się zaoszczędzić, dlatego porównywarka chwilówek - pozyczkowy-portal.pl to jedno z wielu rozwiązań, z jakich można skorzystać, aby znaleźć zestawienie najlepszych ofert chwilówek w sieci. Chwilówki powinny pomóc nam znaleźć szybkie środki na zakup okularów. Natomiast jeśli potrzebujemy trochę większych sum, które nie możemy od razu spłacić warto sprawdzić ratkomat.pl, udzielający pożyczek ratalnych na wiele miesięcy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.