Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ostrzeżenie przed złą jakością powietrza

 • Dodano: 2019-11-27 06:30, aktualizacja: 2019-11-27 06:43

27 listopada na terenie całego województwa śląskiego ze względu na poziom pyłu zawieszonego jakość powietrza będzie dostateczna i zła, okresowo bardzo zła.

Ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (101-150 µg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Treść ostrzeżenia: http://www.katowice.wios.gov.pl/jakosc/20191127

Zobacz także

Komentarze (25)    dodaj komentarz »

 • hajer[...]

  utkaj kurwe hajer, godziny bys nie przezyl na ulicy

 • zigfrid

  Weź ty się lepiej wykludź z Rudy boś tępy jak warzecha. Może przynajmniej pora hanysów bedzie maiło lepiej bez takich gupków jak ty.

 • RSA

  Podłączać familoki do sieci CO - jedyna rada

 • konrad

  Jak chcecie mieć czyste powietrze to przestańcie spalać węgiel. Spalanie śmieci to niewielki procent tego zanieczyszczenia, które obecnie mamy. Możesz mieć najlepszy gatunkowo węgiel, ale jak parę tysięcy domów zacznie go spalać to efekt jest taki jak obecnie widać. Spalanie śmieci trzeba tępić ale jak czytam, że to z tego powodu mamy smog to ogarnia mnie pusty śmiech. To się jedynie dobrze sprzedaje w mediach i strażnicy choćby robili tysiąc kontroli dziennie nie zmienią tego, że mamy powietrze jakie mamy. Czystość powietrza zapewni nam tylko odejście od węgla. Cóż, skoro dla naszych polityków liczą się tylko słupki wyborcze, a nie zdrowie obywateli to mamy jak mamy.

 • ropa dla traktorów

  Zezłomować te kilkunastoletnie diesle bo jeszcze bardziej trują

 • Ernest_Vitczok

  Masz rację w 100%, minusy jak zwykle bo prawda boli! Jakby tak co roku miasto wykonało lub zleciło wykonanie 500m sieci CO lub gazu przez 10 lat rządów mielibyśmy już 5 km takiej sieci!!!! Ale tu się kłania poparcie dla Grażyny od bosow związkowych!!!

 • fafik

  Kiedyś węgiel był stosunkowo tani. Ale nie było plastiku etc świństwa, nie było jogurtów za 99 gr w kubku co przetrwa 500 lat.. Tanim węglem opalano i babcie na Bobrku dożywały w dobrej kondycji 90 lat. Pojęcia smogu nie znano. Ktos pisze ze tylko niewielki procent to spalane śmiecie, ale te parę spalonych butelek PET może u kogoś zaskutkować ciężką chorobą. Nie słyszałem żeby w Londynie 19-wiecznym ludzie umierali od smogu chociaż wedle obecnych standardów on tam był.Podobnie z drewnem ... Cała nasza cywilizacja ogrzewała się drewnem a tu nagle ono szkodliwe. Zdumiewające!

 • norman

  45-48 tysięcy ludzi umiera rocznie w Polsce z powodu zanieczyszczonego powietrza. Smog nie zabija spektakularnie - nie przewrócisz się na ulicy i nie umrzesz od razu z tego powodu. Smog powoduje choroby płuc, przyczynia się do zawałów serca, nowotworów. Wystarczy spojrzeć na statystyki - w czasie kiedy ogłaszane były alarmy smogowe zgonów było dużo więcej. Z tych danych NFZ za 2017: "Potencjalną przyczyną wzrostu liczby zgonów w styczniu 2017 r. jest skokowe pogorszenie jakości powietrza, które może rodzić gwałtowne konsekwencje zdrowotne u osób szczególnie podatnych, w tym ze strony układu krążeniowo-oddechowego". Na szczęście obserwuję wśród znajomych tendencję do odchodzenia od węgla. To dobry znak.

 • Basset

  I znów kolejny zdumiony myśliciel. Ja z kolei pamiętam komunikaty na TVP3 gdy zimą raz za razem mówili o przekroczonych normach. Nawet nie wiemy co palimy, bo ten węgiel ma coraz gorszą jakość. Wiadomo nasze pokłady już wybrane, a na składach nie wiadomo co leży!

 • fafik

  Pytanie, jak to było, że w czasach hipersmogu, bo gazem wtedy nie ogrzewano, ślaskie druzyny piłkarskie stanowiły elitę narodowa a nawet biły sie dzielnie w Europie, a w czasach czyściejacego powietrza dogorywają a jedna to nawet juz w trumnie? Po szkodliwym spalaniu drzewa to dla mnie kolejna zagadka

 • boluś

  Ta zło jakość nojlepij je odczuwalno rano w strefie przemysłowej Kokotek/Magazynowa. Ale łoni smrodzom zgodnie z PRAWEM !

 • Rodzice

  Ciekawe jak do tych informacji odnoszą się dyrektorzy przedszkoli w których gania się dzieci codziennie na podwórko!? Czy niekompetentna vice od szkół, w tym temacie wystosowała zarządzenie?

 • Normals

  Zapytaj dyrektora przedszkola, rodzicu.

 • Normals

  Nie wiem jak w innych przedszkolach. W tym do którego chodzi moje dziecko (miejskie) codziennie jest stosowna informacja o jakości powietrza i w dni w które jest zła, dzieci nie mają spacerów.

 • Rodzice

  Niestety są przedszkola w których takiej informacji brak, co więcej np dziś w dniu gdy obowiązuje alarm dzieci były na spacerze!

 • kibic

  Ale wom wszystki ludzie bije najlepiej wszystko zamkinijcie bo smog kiedys sie tak zylo i dzieci byly zdrowe a teraz lekii kaszel i juz [...]ne ale po prostu bije wom

 • hajer

  Kiedyś sie tak żyło i tamte dzieci kere teraz mają np.50-60 lot to co drugi mo problemy z płucami i inne schorzenia. Tu nikt nie godo żeby wszystko zawierać, ale momy XXI wiek a luft choby 200 lat temu. Tyla technologii jest a my dalij jak w zaścianku.

 • max

  zamknij dziecko w słoiku.

 • Lis

  Ciekawa rada! Wyraźnie dla Ciebie to żaden problem. Co tam fakty, co tam lekarze i naukowcy, Ty wiesz lepiej! Brawo Ty!

 • max

  żaden, dosłownie żaden. nie poddam się lobby gazowemu. skoro ci tak żle wyprowadz się.

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.