Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Alarm smogowy w Rudzie Śląskiej. Zła jakość powietrza

 • Dodano: 2019-11-26 06:30, aktualizacja: 2019-11-26 06:53

W dniu 26.11.2019 r. ze względu na poziom pyłu zawieszonego jakość powietrza będzie zła i bardzo zła.


26.11.2019 na obszarze aglomeracji rybnicko-jastrzębskiej (Rybnik, Żory, Jastrzębie - Zdrój), powiatów: wodzisławskiego, raciborskiego, rybnickiego, mikołowskiego, bielskiego, cieszyńskiego, pszczyńskiego, żywieckiego, tarnogórskiego, będzińskiego, miasta Bielsko-Biała i miast w aglomeracji górnośląskiej: Bytomia, Piekar Śląskich, Dąbrowy Górniczej, Chorzowa, Siemianowic Śląskich, Zabrza.

Ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu alarmowego 150 µg/m3 dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Zobacz także

Komentarze (14)    dodaj komentarz »

 • gośc

  gaz i prad za drogi czym ogrzać mieszkanie zimą 38m/2 tylko tanszym sposobem drzewem i węglem

 • EKO

  Obecnie mamy alarm smogowy.Czy 30-40 lat temu nie było smogu? Przecież w tamtych latach rzadkością było centralne ogrzewanie, wszystkie mieszkania i domy ogrzewane były piecami węglowymi. Teraz prawie w każdej rodzinie są 2 samochody a 30-40 lat temu mało kto miał auto. Wszyscy jeździli komunikacją miejską.

 • Seweryn

  Mieszkam w Rudzie Południowej na ul.Różanej. Właśnie panowie znowu wyszli na ulice z dmuchawami do liści Używanie dmuchaw w sytuacji gdy walczymy ze smogiem i pyłem zawieszonym to bezmyślne działanie!. Pyły emitowane przez kominy i samochody, które osiadają na chodnikach, dmuchawy znów wprowadzają do atmosfery. Też są unoszone w powietrze nieczystości pozostawiane przez psy, ptaki i inne zwierzęta. Już nie wspomnę o hałasie i spalinach... A osoby które używają dmuchaw nie są w żadem sposób zabezpieczone, nie zakładają nawet prostej maski... KIEDY BĘDZIE WPROWADZONY ZAKAZ UŻYWANIA DMUCHAW W RUDZIE ŚLĄSKIEJ???

 • dsw

  Jak wybudują spalarnię będzie jeszcze gorzej :(

 • Kat

  Jeżeli Ruda Śląska i inne miasta na Śląsku nie w nie będą modernizowały sieci ciepłowniczej to będzie tylko gorzej. Strażnik nic tu nie pomoże i

 • dewil

  No to może dajmy pracę strażnikom miejskim - niech każdy kto zobaczy podejrzany dym z komina zgłosi to do Straży Miejskiej -numer 986 lub 32 3423 060Tu więcej szczegółów: http://strazmiejska.rudaslaska.pl/index.php/291-szkodliwosc-spalania-odpadow

 • konrad

  Jak chcecie mieć czyste powietrze to przestańcie spalać węgiel. Spalanie śmieci to niewielki procent tego zanieczyszczenia, które obecnie mamy. Możesz mieć najlepszy gatunkowo węgiel, ale jak parę tysięcy domów zacznie go spalać to efekt jest taki jak obecnie widać. Spalanie śmieci trzeba tępić ale jak czytam, że to z tego powodu mamy smog to ogarnia mnie pusty śmiech. To się jedynie dobrze sprzedaje w mediach i strażnicy choćby robili tysiąc kontroli dziennie nie zmienią tego, że mamy powietrze jakie mamy. Czystość powietrza zapewni nam tylko odejście od węgla. Cóż, skoro dla naszych polityków liczą się tylko słupki wyborcze, a nie zdrowie obywateli to mamy jak mamy.

 • mieszkaniec

  a jak wezwanie okaże się nieuzasadnione to wlepią mandat kapusiowi, dla strażników to win-win situation :D

 • Ola

  To niestety nie działa, próbowałam. Strażnicy nie widzą nic żeby tym się zająć. Im nic nie kopci i nic nie śmierdzi. Taka jest prawda, a w mieście smród że nie ma czym oddychac

 • Karminadel

  10 lat Grażyny i bez poprawy w jakości powietrza. Jak sami nie podłączymy budynku do gazu lub CO to nikt tego nie zrobi. Miasto w tej dziedzinie ma gdzieś mieszkańców!

 • witek

  A co nasze kochane miasto robi aby walczyć ze smogiem ? Tylko potrafi informować czy weźmie się wreszcie za to czym ludzie palą w piecach. ??

 • kwiatowe

  Tyle gadania o ekologii a Weglokoks znowu podnosi ceny ciepla sieciowego. Nowy Wirek, Halemba i Bielszowice.

 • neger

  Rychło wczas. Alarm smogowy mamy już od jakichś 3 dni. Polecam zainstalować aplikację RSO. Tam wszystko jest na bieżąco.

 • Hiszpan

  Alarm smogowy jest wydawany na 24-48 godzin.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.