Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pandemia zwiększyła bezrobocie w Rudzie Śląskiej? Sprawdź, ile wynosi stopa bezrobocia

 • Dodano: 2021-04-27 15:15, aktualizacja: 2021-05-07 10:57

Główny Urząd Statystyczny podał najnowsze dane dotyczące stopy bezrobocia w Polsce. Czy pandemia koronawirusa zwiększyła bezrobocie w Rudzie Śląskiej? Sprawdź, ile wynosi stopa bezrobocia!

W marcu 2021 r. Powiatowy Urząd Pracy w Rudzie Śląskiej zarejestrował prawie 500 nowych bezrobotnych. Pod koniec lutego stopa bezrobocia w Rudzie Śląskiej kształtowała się na poziomie 3,9 proc. Dla porównania - rok wcześniej wynosiła 2,7 proc. Jak zaznacza wiceprezydent Krzysztof Mejer, wzrost wskaźnika bezrobocia w naszym mieście, to głównie efekt pandemii koronawirusa.

- Trwający od ponad roku lockdown zaczyna niestety odciskać swoje piętno na rynku pracy. Tylko w marcu 2021 roku Powiatowy Urząd Pracy w Rudzie Śląskiej zarejestrował prawie 500 nowych bezrobotnych, miesiąc wcześniej do urzędu zgłosiło się nieco ponad 400 osób. Pod koniec lutego stopa bezrobocia w mieście kształtowała się na poziomie 3,9 proc. Dla porównania - rok wcześniej wynosiła 2,7 proc. Podobny trend, wzrostu bezrobocia, obserwujemy niestety w sąsiednich miastach - napisał Krzysztof Mejer wiceprezydent Rudy Śląskiej.


Stopa bezrobocia rejestrowanego

GUS podał w poniedziałek – 26 kwietnia – swe najnowsze (za marzec) dane o poziomie w bezrobocia w Polsce. Średnia stopa bezrobocia dla całej Polski wyniosła w marcu 2021 r. 6,4 proc. W woj. śląskim było to 5,1 proc. 

Jak w tym zestawieniu wypadają miasta województwa śląskiego? 

MIASTO LICZBA BEZROBOTNYCH STOPA BEZROBOCIA
Bielsko-Biała 2,9 tys. 2,8%
Bytom 4,7 tys.  10,2%
Chorzów 1,8 tys. 4,4%
Częstochowa 5,1 tys. 4,5%
Dąbrowa Górnicza 3,0 tys. 5,3%
Gliwice 3,7 tys. 3,5%
Jastrzębie-Zdrój 2,0 tys. 5,8%
Jaworzno 1,7 tys. 5,3%
Katowice 4,1 tys. 1,9%
Mysłowice 1,9 tys. 7,2%
Piekary Śląskie 1,3 tys. 7,7%
Ruda Śląska 1,7 tys. 3,9%
Rybnik 2,6 tys. 4,6%
Siemianowice Śląskie 1,5 tys. 6,6%
Sosnowiec 5,2 tys. 7,1%
Świętochłowice 0,8 tys. 7,0%
Tychy 2,1 tys. 3,4%
Zabrze 3,8 tys. 7,1%
Żory 1,1 tys. 4,9%

Dane GUS, którymi się posłużyliśmy przy tworzeniu naszego zestawienia, dotyczą tzw. bezrobocia rejestrowanego (czyli obejmują jedynie te osoby, które zarejestrowały się w urzędzie pracy jako bezrobotne).

Zobacz także

Komentarze (7)    dodaj komentarz »

 • pracownik

  praca jest tylko leniom sie nie chce robić, 500+ i inne dotacje zrobiło z ludzi "kaleków" rece im powykrzywiało jak maja iść do roboty, wolą kraść studzienki, kraść w sklepach itp

 • Pośredniak

  Statystyki powinny dotyczyć tych którzy chcą pracować a tej pracy nie dostają Znam wielu takich co się migają od pracy.Coś w rodzaju Ferdka Kiepskiego.

 • Wjk

  Proszę dopisać że dużo osób nie jest zarejestrowanych co stracili pracę. Zarejestrują Cię na miesiąc stracisz prawo osoby bezrobotnej bo zaproponują Ci pracę że szkoda słów a więc tak tak to wygląda.

 • Karl

  To proste: w kapitaliźmie statystyka jest ważniejsza od człowieka i trzeba ją jakoś podrasować ofertami poniżej godności. W normalnym ustroju jeżeli jakiś urzędnik przyjąłby ofertę na granicy wyzysku u jakiegoś pseudoprzedsiębiorcy, czyli taką jakie UP Ruda Śląska oferuje, to na drugi dzień przestałby być urzędnikiem...

 • Andzia

  Ja prace dostalam dzięki up zaczełam od stażu potem umowy o prace i tak leci mi już siódmy rok więc nie czaje o co wam chodzi. Czasem trzeba troche pokory a nie tylko roszczenia -bo mi sie należy 100tys na miesiąc za nieumienie niczego

 • Polska to naród…

  To pewnie jak się zaszczepimy to bezrobocie zmaleje buahahaha

 • Andzia

  Nie chcesz to sie nie szczep

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.