Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pędził ponad 110 km/h w obszarze zabudowanym. Rudzianin stracił prawo jazdy

 • Dodano: 2024-04-24 12:15

Policjanci z gliwickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena, który jechał z prędkością ponad 110 km/h w obszarze zabudowanym. 40-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz musi zapłacić 2000 złotych mandatu karnego, zyskał 14 punktów karnych. Policja przypomina, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości to wciąż jedna z głównych przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Dlatego mundurowi apeluja — noga z gazu!

Pędził ponad 110 km/h

Wspomniana wyżej kontrola drogowa to jedna z wielu, które miały miejsce się wczoraj (23 kwietnia) w Trachach na DW 919. Niestety niektórzy kierowcy, jak ten mieszkaniec Rudy Śląskiej, mylą teren zabudowany z torem wyścigowym, nie dopuszczają myśli, że na jezdni może niespodziewanie pojawić się niechroniony uczestnik ruchu drogowego czy inny samochód wyjeżdżający z posesji lub ulicy podporządkowanej. 40-latek zdecydował się przekroczyć dopuszczalną prędkość o ponad 60 km/h, tym samym stwarzał wielkie niebezpieczeństwo dla innych użytkowników drogi, za co spotkały go adekwatne do skali zawinienia konsekwencje.

Przypominamy, że kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h musi liczyć się z utratą prawa jazdy. Dokument zatrzymany jest na okres 3 miesięcy. Jazda bez niego wiąże się z kolejnym mandatem i wydłużeniem utraty prawa jazdy na kolejne 3 miesiące, czyli łączny czas trwania zakazu poruszania się pojazdami mechanicznymi wynosi 6 miesięcy. W przypadku gdy policjanci po raz trzeci ujawnią, że kierowca porusza się pojazdem w okresie 6-miesięcznego zakazu, będzie wiązać się to z cofnięciem uprawnień do kierowania pojazdami. Taka osoba musi wtedy ponownie rozpocząć kurs na prawo jazdy, aby na nowo uzyskać uprawnienia do kierowania.

Jeśli w Twojej okolicy kierowcy przekraczają dozwoloną prędkość, czym narażają innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo, możesz zgłosić to zagrożenie za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki temu szybko, anonimowo, oraz bez wychodzenia z domu, poinformujesz funkcjonariuszy oraz inne instytucje o zagrożeniach, jakie występują w okolicy Twojego miejsca zamieszkania. Wystarczy skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Komentarze (9)    dodaj »

 • Esiu

  Zapewne ograniczenia prędkości jak w naszym mieście: 80,60,40 w ciągu kilku sekund. Droga od gazowni do ronda przed przebudową 70, po przebudowie 50 i złote żniwa policji. Czy ktoś w ogóle panuje nad tymi ograniczeniami?!?

 • Gorol z goduli

  Esiu co ci to przeszkadza jedź normalnie a bedzie ok

 • Big luck (l = f)

  Nie, żebym pochwalał takie zachowanie, ale ciekawi mnie, dlaczego z tak spektakularnej akcji milicja nie zaprezentowała filmiku? Może dlatego, że "pomiar" był wykonany z tzw. dojazdem/najazdem, czyli radiola zbliża się do ofiary w momencie pomiaru i byłoby to widoczne na filmie? No ale zawsze dzielni gliniarze mogli ustawić dystans na 20m, a tu mamy AŻ 100m - szacun. W takich Czechach mierzą na dystansie KILOMETRA. Kolejna sprawa, o której w polszy nikt nie wspomina - błąd pomiarowy, tolerancja. Niemiecki gliniarz na dzień dobry sam z siebie odejmuje - na korzyść podejrzanego - ile trzeba i sehr gutt. Tu nikt się takimi bzdurami nie przejmuje. Podobnie jak tym, że większość "sprzętu łowieckiego" nie ma zatwierdzenia typu, czyli pomiary i wynik mogą sobie wsadzić, co potwierdził już niejeden sąd. Wskazana prędkość to jedynie prędkość radiowozu i tyle. Bez aktywnego tempomatu w radioli i aktywnego radaru wynik do obalenia w pierwszej instancji.

 • Gorol z goduli

  Za duzo filozofujesz

 • Mietlorz

  Na Kochłowickiej koło Omegi jeżdżą jeszcze szybciej!

 • Halemba

  Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - śmiech na sali. Bezskuteczne narzędzie. Sprawdzanie zgłoszeń w ten sam sposób co zgłaszanie - bez wychodzenia z biura

 • Anna

  A jak ta droga wyglądała? To był teren zabudowany jak między gazownią, a karmanskim czy teren zabudowany jak przed urzędem na nowym bytomiu? Bo zdecydowanie jest różnica.

 • Dowcipny

  Może go do nadarło i do haźla jechoł?

 • As

  Czyzby Filuś ?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również