Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pieniądze na rozwój małych przedsiębiorstw

  • Dodano: 2008-04-26 09:59

W spotkaniu informacyjnym adresowanym głównie do właścicieli firm kosmetycznych i salonów fryzjerskich wzięło wczoraj udział niemal 50 przedsiębiorców z Rudy Śląskiej i sąsiednich miast.

W sali konferencyjnej Rudzkiego Inkubatora Przedsiębiorczości pożyteczne informacje na temat konkursowej procedury ubiegania się o unijne dotacje na rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw przekazała uczestnikom spotkania Aleksandra Karaś - kierownik Centrum Doradztwa Biznesowego rudzkiego Inkubatora.

W ramach "Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013" małym i średnim przedsiębiorcom przypadnie do podziału kwota 31 mln Euro. Już w czerwcu br. rozpocznie się nabór wniosków w ramach konkursu na pozyskanie dotacji. Warto zatem skorzystać z okazji i odzyskać do 60% kosztów inwestycji, które wzmocnią konkurencyjność i innowacyjność firm na coraz bardziej wymagającym rynku towarów i usług.

Rudzki Inkubator Przedsiębiorczości stale wspiera przedsiębiorców poprzez konsultacje oraz spotkania informacyjne na temat możliwości pozyskiwania funduszy na inwestycje w rozwój firm. Świadczy też usługi w zakresie przygotowania i sporządzania projektów, biznes planów, strategii rozwoju, wniosków oraz innych dokumentów niezbędnych w procedurach konkursowych.

Inkubator realizuje także projekt "ABC Przedsiębiorcy - jak założyć i z sukcesem prowadzić firmę".
W programie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej znajdą się następujące tematy:

  • Warunki konieczne do spełnienia przez podmioty ubiegające się o wsparcie w ramach poszczególnych działań Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013
  • Typy projektów (inwestycyjnych i doradczych), które kwalifikują się do wsparcia
  • Koszty kwalifikowane w ramach poszczególnych typów projektów
  • Definicje podstawowych pojęć takich jak: program, projekt, działania, koszty kwalifikowane, cele, wskaźniki
  • Zasady konstrukcji projektu i wypełniania wniosku
  • Procedury udzielania dotacji oraz kryteria oceny (formalnej i merytorycznej) decydujące o pozytywnej ocenie projektu i udzieleni dofinansowania
  • Najczęściej popełniane błędy i sposoby ich unikania
  • Ogólne zasady sporządzania biznes planu

Źródło: www.inkubatorrudzki.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również