Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pierwsze Dożynki Miejskie i Festiwal Żuru za nami!

  • Dodano: 2018-09-23 09:15

W tym roku po raz pierwszy w Rudzie Śląskiej uroczyście obchodziliśmy miejskie dożynki, które rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. Wawrzyńca na Wirku, a zakończyły wspaniałą zabawą na miejskim targowisku.

Po mszy świętej barwny korowód ruszył w stronę targowiska przy akompaniamencie Orkiestry Dętej „Pokój” pod dyr. Jacka Kempy, a także z udziałem Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej.

Na miejscu nie zabrakło licznych atrakcji – na scenie najpierw wystąpił Zespół Akordeonistów im. Edwarda Huloka, następnie mogliśmy zobaczyć Zespół Pieśni i Tańca „Rudzianie”, Amatorski Teatr Pierro, Atelier Sztuki rudzkiego Morcinka.

Nieco później zagrali: Grupa Time, Janina Libera, Patrycja i Mariusz Doroz, Mirosław Szołtysek i Wesołe Trio, a z boku sceny swój kulinarny kunszt przy gotowaniu żuru prezentował znany i lubiany kucharz – Remigiusz Rączka.

Dożynki miejskie okazały się fantastyczną imprezą, gdzie rudzcy działkowcy mogli pochwalić się nie tylko fantastycznymi plonami, ale również swoją pasją.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również