Wiadomości z Rudy Śląskiej

Piknik rodzinny w Ośrodku Adaptacyjnym dla Dzieci Niepełnosprawnych w Bykowinie

  • Dodano: 2019-05-24 11:30

Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych zorganizował dzisiaj piknik rodzinny w ramach Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Organizatorzy zapewnili przybyłym wiele atrakcji w tym: pokazy artystyczne, karuzele i dmuchańce. Przez całą imprezę uśmiech nie schodził z twarzy dzieci i ich rodziców!

- Bardzo się cieszę z dzisiejszego spotkania. Poprzez takie imprezy cała społeczność ośrodka jeszcze bardziej się ze sobą integruje  - mówiła pani Anna, babcia jednej z podopiecznych ośrodka.

Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej istnieje od 1990 roku. Mieści się w dzielnicy Bykowina, przy ul. Wita Stwosza 1. Jest to placówka wsparcia dziennego o charakterze specjalistycznym, czynna od poniedziałku do czwartku, w godzinach od 6.30 do 18.00 a w piątki 6.30-16.30. Placówka wspomaga rodziny wychowujące dzieci niepełnosprawne w zakresie realizacji programu psychokorekcyjnego, psychoprofilaktycznego – w tym terapii rehabilitacyjnej, muzykoterapii, terapii zajęciowej, psychologicznej czy logopedycznej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również