Wiadomości z Rudy Śląskiej

Piknik rodzinny w Ośrodku Adaptacyjnym dla Dzieci Niepełnosprawnych w Bykowinie

  • Dodano: 2019-05-24 11:30

Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych zorganizował dzisiaj piknik rodzinny w ramach Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych. Organizatorzy zapewnili przybyłym wiele atrakcji w tym: pokazy artystyczne, karuzele i dmuchańce. Przez całą imprezę uśmiech nie schodził z twarzy dzieci i ich rodziców!

- Bardzo się cieszę z dzisiejszego spotkania. Poprzez takie imprezy cała społeczność ośrodka jeszcze bardziej się ze sobą integruje  - mówiła pani Anna, babcia jednej z podopiecznych ośrodka.

Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej istnieje od 1990 roku. Mieści się w dzielnicy Bykowina, przy ul. Wita Stwosza 1. Jest to placówka wsparcia dziennego o charakterze specjalistycznym, czynna od poniedziałku do czwartku, w godzinach od 6.30 do 18.00 a w piątki 6.30-16.30. Placówka wspomaga rodziny wychowujące dzieci niepełnosprawne w zakresie realizacji programu psychokorekcyjnego, psychoprofilaktycznego – w tym terapii rehabilitacyjnej, muzykoterapii, terapii zajęciowej, psychologicznej czy logopedycznej.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.