Katalog firm

dodaj firmę

Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruda Śląska

Adres i telefon

ul. Wita Stwosza 1
41-705 Ruda Śląska
Godziny otwarcia: 6:30 - 18:00
otwarte
  • Poniedziałek: 6:30 - 18:00
  • Wtorek: 6:30 - 18:00
  • Środa: 6:30 - 18:00
  • Czwartek: 6:30 - 18:00
  • Piątek: 6.30-16.30
  • Sobota: nieczynne
  • Niedziela: nieczynne

Oferta

Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej istnieje od 1990 roku. Mieści się w dzielnicy Bykowina, przy ul. Wita Stwosza 1. Jesteśmy placówką wsparcia dziennego o charakterze specjalistycznym, czynną od poniedziałku do czwartku, w godzinach od 6.30 do 18.00 a w piątki 6.30-16.30.

 

 

Wspomagamy rodzinę wychowującą dziecko niepełnosprawne w zakresie realizacji programu psychokorekcyjnego, psychoprofilaktycznego – w tym terapii rehabilitacyjnej, muzykoterapii, terapii zajęciowej, psychologicznej, logopedycznej, pedagogicznej, tyflopedagogicznej. Ponadto nasze dzieci korzystają z hipoterapii, hydroterapii, inhalacji w "Jaskini solnej" oraz różnych form zajęć ruchowych. Cyklicznie prowadzone są zajęcia w basenie elementami metody Halliwick, które są wypełnieniem terapii ruchowej i bardzo atrakcyjną formą zajęć dla dzieci.

 

Współpracujemy ściśle z przedszkolem nr 43 i 47 ,do których trafia część naszych absolwentów, prowadzimy wspólne formy terapii starając się uatrakcyjniać zajęcia w oparciu o różne formy zajęć, prowadzone często w formie wyjazdów w ciekawe dla naszych wychowanków miejsca – sale zabaw, zoo, planetarium itp. Zabezpieczamy opiekę pedagogiczną w postaci zajęć wczesnego wspomagania, oraz kształcenia specjalnego prowadzoną przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, współpracując w tym zakresie z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną oraz Szkołą Świętego Łukasza.

 

Posiadamy salę integracji sensomotorycznej, salę doświadczenia świata, sale do terapii indywidualnych i terapii grupowej. Zapewniamy niezbędne lekarstwa i artykuły sanitarne w postępowaniu profilaktycznym, oraz udzielamy pierwszej pomocy w sytuacjach nagłych, zagrażających zdrowiu podopiecznych. Udzielamy porad w zakresie pielęgnacji dziecka, rehabilitacji ruchowej, pedagogicznej i logopedycznej.

 

Ośrodek przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 1 roku życia, do zakończenia nauki. Placówka posiada autobus przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, którym codziennie dzieci są dowożone na zajęcia i odwożone do domów. Od 2000 roku w budynku Ośrodka funkcjonuje Poradnia Rehabilitacyjna dla Dzieci z pełną ofertą usług - w tym z wczesną interwencją gwarantująca terapię od pierwszych tygodni życia, w celu zapewnienia dzieciom pełnej, kompetentnej, kompleksowej oraz prowadzonej w odpowiednich warunkach rehabilitacji. Do dyspozycji naszych podopiecznych są lekarze specjaliści rehabilitacji medycznej, pediatrzy oraz wykwalifikowani rehabilitanci. Świadczenia medyczne wykonywane na terenie Ośrodka są nieodpłatne i są realizowane w ramach kontraktu z NFZ.

 

W celu zintegrowania naszych podopiecznych i ich rodzin oraz poszerzenia oferty, przy naszej placówce działa Stowarzyszenie Jaskółka zrzeszające rodziców dzieci korzystających z usług naszej placówki. Dzięki temu dzieci mogą brać udział w dodatkowych formach terapii oraz wyjazdach na turnusy rehabilitacyjne. Od września 2012r. Ośrodek wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom otworzył oddział popołudniowy funkcjonujący od poniedziałku do czwartku w godzinach od 14 do 18, z pełną gamą usług. Ponadto pozyskaliśmy środki z fundacji Polish Orphans Charity w Toronto na plac zabaw, z którego dzieci mogą się cieszyć od pierwszych dni września. Udało się również dzięki pozyskanym od sponsorów środków przekształcić część pomieszczeń technicznych w nową salę Terapii Dnia Codziennego, a w najbliższym czasie planujemy stworzyć (również korzystając z dobroci naszych patronów) stanowiska komputerowe.

 

Kontakt:

ul. Wita Stwosza 1

Ruda Śląska - Bykowina

tel: 32 240 90 38


www.adaptacyjny2.blogspot.com www.facebook.com/Adaptacyjny

JASKÓŁKA - Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej

PKO GLIWICE O/RUDA ŚLĄSKA Nr Konta:

30 1020 2401 0000 0002 0191 8390

Galeria

Polecenia i opinie (2)

Dodaj opinię
  • Polecam Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych. Wspieram lokalny biznes i korzystam z usług firm z naszego miasta.

  • Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych posiada prezentację w katalogu firm portalu miejskiego Rudy Śląskiej od 2006 roku. Czy polecasz tą firmę? Dodaj opinię w portalu miejskim.

Napisali o nas

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.