Wiadomości z Rudy Śląskiej

Podsumowanie akcji "Znicz" 2021. Jaki bilans?

  • Dodano: 2021-11-02 13:00

Policyjna akcja "Znicz 2021" dobiega końca, przez cztery dni rudzcy policjanci dbali o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Warunki atmosferyczne przez większą część weekendu sprzyjały kierowcom. Niestety nie obyło się bez kolizji, a także pijanych kierowców.

Akcja "Znicz" w Rudzie Śląskiej

W akcję "Znicz 2021", która trwała od piątku 29 października zaangażowano policjantów ruchu drogowego, oraz mundurowych z innych służb. Czuwali oni nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, parkingów i miejsc kultu, dbając o mienie i bezpieczeństwo osób tam przebywających.

Bilans

W trakcie przedłużonego weekendu, na rudzkich drogach odnotowano 15 kolizji. W tym roku zatrzymano 2 kierowców jadących pod wpływem alkoholu i jednego pod wpływem narkotyków. Ruch w okolicy cmentarzy był najbardziej wzmożony w dzień Wszystkich Świętych, jednak pomimo dużej liczby samochodów i pieszych, dzień ten przebiegł bezpiecznie. Policja dziękuje zarówno kierowcom, jak i pieszym za cierpliwość podczas chwilowych utrudnień w ruchu i stosowanie się do wydawanych poleceń. Wszystko to usprawniło pracę policjantom i miało wpływ na bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również