Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Podsumowanie działań "NURD"

  • Dodano: 2018-09-06 08:15, aktualizacja: 2018-09-06 07:05

4 września na terenie całego kraju policjanci drogówki przeprowadzili działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.

Rudzcy mundurowi również przyłączyli się do działań. Policjanci zwracali szczególną uwagę na pieszych oraz rowerzystów łamiących przepisy ruchu drogowego. Ujawniali również nieprzepisowe zachowania kierowców w stosunku do pieszych.

W trakcie akcji stróże prawa odnotowali 49 wykroczeń popełnionych przez kierujących, oraz 14 wykroczeń popełnionych przez pieszych i jedno wykroczenie popełnione przez rowerzystę. Wszystkie wykroczenia, które popełnili piesi, to przechodzenie w miejscu niedozwolonym. Odnotowano również przypadki nieprawidłowego zachowania przez kierujących w rejonie przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa pieszym na oznakowanych przejściach. Rowerzystom przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami na przejściu dla pieszych zobowiązany jest do przeprowadzenia roweru. Podczas trwania działań mundurowi przede wszystkim edukowali w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Stróże prawa apelowali zwłaszcza do pieszych, aby w trosce o własne bezpieczeństwo zachowywali wyjątkową rozwagę na drodze oraz po zmroku używali elementów odblaskowych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.