Wiadomości z Rudy Śląskiej

Podsumowanie działań "NURD"

  • Dodano: 2018-10-03 06:45, aktualizacja: 2018-10-03 06:55

W miniony poniedziałek na terenie całego kraju policjanci drogówki przeprowadzili działania „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.

Rudzcy mundurowi również przyłączyli się do działań. Policjanci zwracali szczególną uwagę na pieszych oraz rowerzystów łamiących przepisy ruchu drogowego. Ujawniali również nieprzepisowe zachowania kierowców w stosunku do pieszych.


W trakcie akcji stróże prawa odnotowali 24 wykroczenia popełnione przez kierujących w stosunku do pieszych, oraz 8 wykroczeń popełnionych przez pieszych i 10 wykroczeń popełnionych przez rowerzystów. Wszystkie wykroczenia, które popełnili piesi, to przechodzenie w miejscu niedozwolonym. Wśród wykroczeń popełnianych przez kierowców dochodziło głównie do nieprawidłowego zachowania w rejonie przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa pieszym na oznakowanych przejściach. Rowerzystom przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami na przejściu dla pieszych zobowiązany jest do przeprowadzenia roweru. Podczas trwania działań mundurowi przede wszystkim edukowali w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Stróże prawa apelowali zwłaszcza do pieszych, aby w trosce o własne bezpieczeństwo zachowywali wyjątkową rozwagę na drodze oraz po zmroku używali elementów odblaskowych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również