Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pogotowie Stand-Upowe dla Roksany. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie

  • Dodano: 2023-09-06 13:30

Rudzianka Roksana Gazda zmaga się z ziarniniakiem Wegenera, który powoduje spustoszenie w jej organizmie. Dwaj stand-uperzy, Michał Szczęsny i Damian Woźniak postanowili zorganizować charytatywne wydarzenie dla Roksany. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie 25-letniej rudzianki.

Na zdrowie!

Michał Szczęsny i Damian Woźniak organizują w naszym mieście „Pogotowie Stand-Upowe dla Roksany Gazdy”. Dwaj komicy wraz z zaproszonymi gośćmi będą zabawiać uczestników ze sceny, a cały dochód zebrany podczas wydarzenia zostanie przekazany na zbiórkę dla 25-letniej rudzianki Roksany. „Pogotowie Stand-Upowe” odbędzie się 30 września o godz. 19:00 w ODK Pulsar przy ul. Różyckiego. 

Wydarzenie nie jest biletowane – za wstęp obowiązuje opłata „co łaska”.

- Na miejscu będzie ochroniarz ze skarbonką, do której wrzucamy pieniążki. Po całej imprezie robimy kuku skarbonce i liczymy pieniążki na scenie! – czytamy w opisie wydarzenia.

LINK DO WYDARZENIA

Nierówna walka

Roksana Gazda, rudzianka, od zeszłego roku walczy z ziarniniakiem Wegenera. Do maja 2022 prowadziła życie typowej młodej dorosłej – pracowała, snuła plany na przyszłość i nie spodziewała się, że straszliwa choroba zmieni jej życie o 180 stopni. Zaczęło się od gorączek, obrzęku oka i krwawień z nosa. Roksana od końca zeszłego roku jest dokarmiana za pomocą PEG, a do lutego przebywa w szpitalu.

Ziarniniakowatość z zapaleniem naczyń, na którą choruje Roksana, atakuje małe i średnie naczynia krwionośne, zarówno tętnicze, jak i żylne, głównie w obrębie górnych i dolnych dróg oddechowych i nerek. Choroba zagraża życiu dziewczyny, dlatego musi przebywać pod stałą opieką specjalistów. 

- Choroba, z jaką się zmagam, jest zagrażająca życiu i walczę o zahamowanie choroby, a w dalszej kolejności będę potrzebowała rehabilitacji i stałych badań, żebym mogła chociaż w części wrócić do normalnego życia. Koszty rehabilitacji i badań nie zawsze są pokrywane przez NFZ. Do tego będę potrzebować pompę żywieniową i maszynę do odsysania, gdzie na chwilę obecną nie znam kosztów - czytamy w opisie zbiórki.

Aby opłacić koszty leczenia i rehabilitacji, Roksana uruchomiła zbiórkę na platformie zrzutka.pl. Walkę rudzianki ze straszną chorobą można wesprzeć, wpłacając dowolną kwotę. 

WESPRZYJ ROKSANĘ!

Komentarze (1)    dodaj »

  • Rudolf

    Święty jesteś Boże, źródło wszelkiej świętości. Boże Ojcze, Stwórco nieba i ziemi, przez Twą nieskończoną miłość do człowieka, proszę Ciebie o łaskę uzdrowienia dla Roksany. Pragnę prosić Ciebie, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, abyś uwolnił ją od cierpienia, które musi ponosić, jeśli taka jest Twoja święta wola. Amen.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również