Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policja apeluje! Nietrzeźwi za kierownicą są zagrożeniem!

  • Dodano: 2021-05-31 10:00

Policjanci z rudzkiej drogówki zwracają się z apelem do mieszkańców, a przede wszystkim do kierowców. Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy decydują się na jazdę samochodem czy rowerem po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Pamiętajmy!

Każdy kierowca pod wpływem alkoholu, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze

Policjanci z drogówki cały czas czuwają nad bezpieczeństwem na drogach naszego miasta. Podczas kontroli pojazdów sprawdzają trzeźwość kierowców. Niestety wciąż zdarzają się tacy, którzy lekceważą prawo i wsiadają za kierownicę po alkoholu.

Pamiętajmy!

  • będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;
  • nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;
  • mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji zawodzi;
  • możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie, senni;
  • następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie.

To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Powstrzymaj pijanego kierowcę!

Apel kierujemy również do osób z najbliższego otoczenia kierowcy, którzy widząc, że kierowca spożywający wcześniej alkohol wsiada za kierownicę, nie reagują, przez co dają przyzwolenie na prowadzenie auta na tak zwanym podwójnym gazie. Pamiętajmy, że tylko dzięki zdecydowanej reakcji i całkowitemu brakowi tolerancji dla nietrzeźwych kierowców, możemy wspólnie przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na naszych drogach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również