RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pijana 14-latka leżała w śniegu. Walentynkowa impreza mogła skończyć się tragedią!

 • Dodano: 2021-02-16 12:45, aktualizacja: 2021-02-17 10:05

Informacją o leżącej na śniegu pijanej nastolatce, zaczął się pełen pracy walentynkowy wieczór dla służb ratunkowych z Rudy Śląskiej. Tuż po pierwszym zgłoszeniu napływały kolejne od rodziców i znajomych nastolatek. W efekcie rudzcy policjanci, strażacy, ratownicy medyczni i lekarze byli zaangażowani w poszukiwania i pomoc młodzieży, która walentynki postanowiła spędzić na mrozie, racząc się alkoholem.

Ruda Śląska: Pijana w sztok nastolatka leżała w śniegu

W niedzielny wieczór kilkanaście minut po osiemnastej, dyżurny rudzkiej komendy otrzymał zgłoszenie, o leżącej w śniegu pijanej nastolatce. Na miejsce natychmiast udał się patrol i karetka pogotowia. Dziewczyna była wyziębiona i kompletnie pijana, nie było z nią kontaktu. Nastolatka została przewieziona do szpitala.

Po chwili dyżurny otrzymał kolejne informacje o dwóch pijanych 14-latkach, które zostały przyprowadzone do domów. Te również zostały zabrane do szpitali. Policjanci ustalili, że w spotkaniu na nieużytkach w rejonie dzielnicy Ruda, brało udział 9 osób - 4 dziewczyny i 5 chłopaków, większość w wieku 14 lat. Do działań włączono rudzkich strażaków, policjantów z katowickiego Oddziału Prewencji i mundurowych z Zabrza. Policjanci docierali do kolejnych uczestników, sprawdzając, czy nie potrzebują pomocy. Strażacy i policjanci z Katowic przy użyciu kamer termowizyjnych przeczesywali nieużytki w poszukiwaniu ostatniej dziewczyny. Pijana nastolatka wróciła jednak do domu, tam też została przebadana przez ratowników medycznych. Ona na szczęście mogła pozostać pod opieką rodziców.

Walentynkowa impreza mogły skończyć się tragicznie

Całość działań kilkudziesięciu osób zakończyła się po czterech ciężkich godzinach. Śledczy z komisariatu I zajmują się sprawą i ustalają osobę, która udostępniła lub raczyła nieletnich alkoholem. Zapewne nastolatkowie zapamiętają te walentynki na długo. Wszyscy biorący udział w tej akcji podkreślają, że najważniejsze jest życie i zdrowie osób, których szukali, ale gdyby tylko nastolatkowie wcześniej pomyśleli, nie trzeba by było angażować takich sił i środków w ich poszukiwania.

Zobacz także

Komentarze (76)    dodaj »

 • Bestia

  Ja bym zasugerował aby oprócz zniesienia opłaty za koncesję na sprzedaż alkoholu którą właśnie Rudzki Urząd zlikwidował wydać zażądzenie o sprzedaży alkoholu poza kolejnością.( Motłoch niech żlopie a my za niego będziemy myśleć )

 • fajerberga

  Co się czepiacie nastolatków? Morsować im się zachciało i tyle, a tu zaraz afera na całe miasto... :-)

 • Matka

  Teoretycznie tak jak wielu tu sugeruje podobne przypadki mogą się zdarzyć zarówno w rodzinie patologicznej jak i w porządnych rodzinach.Ale to jest daleko idące uproszczenie.To tak jakby stwierdzić,,że wypadki na drogach powodują zarówno pijani jak i trzeźwi.Czyli co?Można sobie strzelić kielicha przed jazdą samochodem? Oczywiście ,że nie da się do końca upilnować swoich dzieci ,ale mimo wszystko można mieć ogromny wpływ na ich wychowanie.Jeżeli się przyzwala swoim pociechom na wyjście na całą noc na dyskoteki,nie kontroluje z kim się kontaktują,od czasu do czasu nie sprawdzi kieszeni czy torebki już nie mówiąc o kontroli wejść na internecie no to nie oczekujmy ,że wszystko się jakoś tym dzieciom ułoży.Taka jest nasza rodziców rola.Jasne ,że nie jest regułą,że zawsze pod naszą troskliwą opieką nasze dzieci wyjdą na ludzi tak jak nie jest regułą,że tylko kierowcy pod wpływem alkoholu powodują wypadki.Jestem pewna,że tam gdzie właściwie się wychowuje dzieci,takich przypadków o których tu mówimy jest jednak zdecydowanie mniej.

 • Regina

  winne matki i ojcowie tych patologicznych nastolatków. Całe takie rodziny pozamykć , ciężkie robotyt im dac i po 10 latach warunkowo wypuścić.Z tych bachorów juz nic dobrego nie wyrośnie, wstrzymac im 500+,300+ i inne socjale, szkoda karmic takie coś

 • Xxxmych

  Ja[...]e człowieku ogarnij się,

 • Aaaa

  na takich ludzi jak ty to szkoda nawet tlenu

 • 2002

  Czytam sobię te komentarze i pisze tu chyba elita idealnych mamusiek. Czy w ich wieku nagle nikt nie pił alkoholu? Znam ludzi którzy odpadają po jednym piwie a te komentarze typu "nowoczesna młodzież rocznik 2000" śmieszne bo coś mi się wydaje że rocznik 2000 ma już 21 lat no ale najwidocznej piszą tu półmózgi które skończyły ledwo zawodówkę i liczyć nie potrafią. Niech każdy patrzy na siebie a nie udaje przez internet świętego

 • Ratownik Medyczny

  Ale to chyba nie jest normalne, że dzieci piją do nieprzytomności. I nawet to jedno piwo w wieku 14 lat powinno być sygnałem alarmowym.

 • Greg

  pińcet plusy

 • Brak

  Śmieszą mnie osoby w komentarzach którzy piszą że teraz 14-latki chodzą po ulicach z petem w gębie a kiedyś to się chowali, tak jakby no też kiedyś paliliście więc o co chodzi, po drugie jak piją to jest sprawa ich oraz ich rodziców że nie dopilnowali co robią ich dzieci, ja w pełni rozumiem że czasami można się napić, czasami trochę więcej ale irytuje mnie też takie zachowanie jakie mamy tutaj że zostawiają kogoś samego i się rozdzielają, wszyscy mieli butle w mordzie to wszyscy razem wracają

 • Rudziol

  Dobrze kolega gada, popieram w całości komentarz. My terz tak robiliśmy że jeśli pijemy to razem i nie zostawiliśmy nikogo. To chamstwo co zrobili tej dziewczynie. A reszta bandy co pisze tu głupoty niech lepiej pomyśli co myśmy robili jak byliśmy młodzieżą. Fakt, nie było internetu i zepsucia społecznego.

 • Tomek90

  Fakt, teraz jest internet, można wszystko sprawdzić a Ty i tak piszesz też przez rz (czerwony szlaczek-podkreślenie oznacza błąd ortograficzny). Pozdrawiam

 • Zen

  Rodzice nastolatków mają przegwizdane - i nie powiem, że słusznie, bo nie sposób z czternastolatkiem chodzić wszędzie za rączkę. Ktoś kto twierdzi, że wie co w każdej minucie robi jego 14 letnie dziecko, i o 16 godz jest w domu - jest niedoinformowanym, toksycznym rodzicem. A tutaj mamy ewidentnych "ochotników" do prac społecznych. Wystarczy nakazać np sprzątanie schroniska i określonym wymiarze godzin, czy coś w tym stylu.

 • Aga

  Jak można nie wiedzieć co robi 14letnie dziecko?? Chyba tylko wtedy jeśli się ma na nie „wywalone”, a znam takich „rodziców” tylko z nazwy...

 • Zbo

  Co ty [...]isz za farmazony

 • Kimpes

  Widać sami święci się wypowiadają, nikt nigdy nie pił, dla mnie tylko dziwne że zostawili dziewczynę samą, z znajomymi mieliśmy zawsze zasadę że pijemy razem i wracamy razem, nigdy nie zostawiamy kogoś na pastwę losu, dla mnie to że zostawili dziewczynę samą jest karygodnym zachowaniem z ich strony. Młodzież piła i pić będzie, każdy się musi kiedyś wyszaleć. I proszę nie mieszać wybryków młodzieży z 500+, bo jak ktoś wspomniał mogły t być dzieci z normalnych rodzin gdzie 500+ wcale nie "ratuje" budżetu.Pozdrawiam

 • Hfdhhf

  ALKOHOL NIE JEST DLA DZIECI !!

 • olo

  DLA DOROSŁYCH TEZ NIE

 • Rudzianka

  Chyba nie wiesz co mówisz człowieku.Ruda jest już postrzegana jako patologiczne miasto,a takie sytuacje i komentarze tego typu tylko innych utwierdzają w takim przekonaniu.

 • Kimpes

  A co uważasz że w innych miejscowościach młodzież nie pije? To proponuje się przeprowadzić ;)

1234

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.