RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policja zatrzymała poszukiwanego kierowcę skody. W wypadku zginęła 41-letnia rudzianka

 • Dodano: 2021-09-22 07:45, aktualizacja: 2021-09-22 08:05

Mikołowska policja potwierdza – kierowca, który w sobotę 18 września śmiertelnie potrącił 41-letnią mieszkankę Rudy Śląskiej na przejściu dla pieszych na ul. Gliwickiej  w Mikołowie (DK 44) został zatrzymany.

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę 18 września około 5.30 rano na przejściu dla pieszych na ul. Gliwickiej na DK 44 w Mikołowie. Na pasach zginęła 41-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej, której mimo reanimacji prowadzonej przez zespół pogotowia ratunkowego na miejscu zdarzenia nie udało się uratować.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, 41-letnia kobieta przechodziła przez jezdnię mimo czerwonego światła. Sprawca wypadku ze skutkiem śmiertelnym uciekł, nie udzielając pomocy ofierze.

Śląska policja przez kilka dni prowadziła intensywne poszukiwania kierowcy, który brał udział w śmiertelnym w skutkach wypadku. We wtorek udało się zatrzymać poszukiwanego mężczyznę poruszającego się czarną skodą.

Ustalenie marki i koloru samochodu było możliwe za sprawą uszkodzonych części karoserii pojazdu, leżących na jezdni. Mężczyzna, który potrącił kobietę po zdarzeniu odjechał w kierunku centrum Mikołowa.

Sprawca śmiertelnego wypadku na DK 44 w Mikołowie zatrzymany

Jak informuje KPP Mikołów, policjantom Wydziału Kryminalnego udało się zatrzymać kierującego osobówką. To 32-letni mikołowianin. Kierowca znalazł się już w policyjnej izbie zatrzymań, a w środę zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie.

Do zatrzymania doszło we wtorek 21 września około godziny 18.00. Funkcjonariusze zabezpieczyli również czarną skodę fabia, którą mikołowianin poruszał się w chwili wypadku, a także telefon komórkowy sprawcy.

Policja potwierdza również, że w środę rano w Zakładzie Medycyny Sądowej w Katowicach odbędzie się sekcja zwłok potrąconej przez samochód 41-latki z Rudy Śląskiej.

Następna informacja

Komentarze (9)    dodaj »

 • michał

  na prawdę współczuje spoczywaj w pokoju

 • Aneta

  Ofiara źle zrobiła ze weszła na pasy na czerwonym świetle bo się jej spieszyło już wiadomo do czego i szczere kondolencje dla rodziny,a kierowca beknie bo nie udzielił pierwszej pomocy pewnie w szoku był ,no co cóż każdego szkoda myślenie nie boli.

 • Rudi

  do czego się śpieszyła ?

 • Jorguś

  No to tera beknie. Za ucieczke jest jak za "pod wpływem"

 • facet

  Śląska Policja szukała kierowcy, na portalach informacyjnych proszono o pomoc w poszukiwaniach a sam kierowca nie zgłosił się przez 3 dni od tragedii. Co trzeba mieć w głowie?! Mam nadzieję, że otrzyma odpowiednią karę...

 • fajerberga

  Przecież pojawiły się tu już głosy obrońców, że pewnie był w szoku... No przecież każdy normalny kierowca w takim przypadku daje ogień na tłoki iw długą - za niewinność woli uciec tak na wszelki wypadek :-/ niczym Blida - seppuku - za niewinność.

 • Acab

  I co teraz powiesz ? Jednak nie ma zarzutów

 • fajerberga

  A co mam powiedzieć? Na układy nie ma rady...

 • Bolesław

  Jakby sie zatrzymał i miał wszystko OK to by mu nic nie zrobili. Wlazła na czerwonym i to go kryło ale pewnie był naćpany albo nawalony. To teraz odpowie tak jakby sam był sprawcą z premedytacją

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.