Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali 58-latka z amfetaminą

  • Dodano: 2020-12-02 06:30, aktualizacja: 2020-12-02 17:14

Kolejną osobę podejrzaną o posiadanie narkotyków zatrzymali mundurowi z Komisariatu III w Rudzie Śląskiej.

Policjanci z patrolówki wylegitymowali i sprawdzili podejrzanie zachowującego się mężczyznę. 58-latek posiadał przy sobie amfetaminę. Sprawę przejęli już śledczy.

Tym razem policjanci patrolówki, na ulicy Tunkla tuż przed 4.00 nad ranem zatrzymali rudzianina za posiadanie narkotyków. Doświadczenie i przysłowiowy "nos policyjny" nie pozwoliły na zmylenie stróżów. 58-letni rudzianin został zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego sprawą zajęli się śledczy z „trójki”. Mężczyzną w sile wieku posiadającym amfetaminę zainteresowali się także policjanci z grupy zwalczającej przestępczość narkotykową rudzkiej komendy. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd, a policjanci zapowiadają, że będą walczyć z każdym, kto posiadając, kupując czy też sprzedając narkotyki łamie prawo.

Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kara przewidziana za posiadanie np. marihuany to 3 lata pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary – w sytuacji, gdy podejrzany był w posiadaniu znacznej ilości – do 10 lat więzienia. W sytuacji mniejszej wagi, gdy potwierdzi to dochodzenie, posiadacz może liczyć na złagodzenie odpowiedzialności, czyli karę: grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Hanys

    Niech zalapie uczciwa pracę

  • Hanys

    Niech się uczciwy roboty złapie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.