Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali 58-latka z amfetaminą

  • Dodano: 2020-12-02 06:30, aktualizacja: 2020-12-02 17:14

Kolejną osobę podejrzaną o posiadanie narkotyków zatrzymali mundurowi z Komisariatu III w Rudzie Śląskiej.

Policjanci z patrolówki wylegitymowali i sprawdzili podejrzanie zachowującego się mężczyznę. 58-latek posiadał przy sobie amfetaminę. Sprawę przejęli już śledczy.

Tym razem policjanci patrolówki, na ulicy Tunkla tuż przed 4.00 nad ranem zatrzymali rudzianina za posiadanie narkotyków. Doświadczenie i przysłowiowy "nos policyjny" nie pozwoliły na zmylenie stróżów. 58-letni rudzianin został zatrzymany w policyjnym areszcie, a jego sprawą zajęli się śledczy z „trójki”. Mężczyzną w sile wieku posiadającym amfetaminę zainteresowali się także policjanci z grupy zwalczającej przestępczość narkotykową rudzkiej komendy. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd, a policjanci zapowiadają, że będą walczyć z każdym, kto posiadając, kupując czy też sprzedając narkotyki łamie prawo.

Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kara przewidziana za posiadanie np. marihuany to 3 lata pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary – w sytuacji, gdy podejrzany był w posiadaniu znacznej ilości – do 10 lat więzienia. W sytuacji mniejszej wagi, gdy potwierdzi to dochodzenie, posiadacz może liczyć na złagodzenie odpowiedzialności, czyli karę: grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Hanys

    Niech zalapie uczciwa pracę

  • Hanys

    Niech się uczciwy roboty złapie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.