Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policjanci z rudzkiej drogówki dbają o bezpieczeństwo pieszych

  • Dodano: 2019-09-30 08:15, aktualizacja: 2019-09-30 06:39

Pieszy powinien być zawsze bezpieczny. Z takim przesłaniem policjanci z rudzkiej drogówki rozpoczynają kolejny tydzień.

Działania prowadzone są w miejscach gdzie w ostatnim czasie doszło do wypadków z udziałem pieszych. Mamy nadzieję, że nasze działania przypomną pieszym jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, a kierowcom, że należy zwracać szczególną uwagę na niechronionych użytkowników dróg.

Niejednokrotnie sami przyczyniamy się do tragicznych zdarzeń

Wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych, nadmierna prędkość ze strony kierujących, przechodzenie przez pieszych w miejscach niewyznaczonych lub ich słaba widoczność to codzienny obraz, jaki możemy zastać na naszych drogach. Piesi powinni pamiętać, że decyzja o przejściu przez przejście nie może być impulsywna, musi być poprzedzona rozeznaniem i oszacowaniem należytej odległości nadjeżdżającego pojazdu. Równie niebezpieczne jest nagłe wychodzenie zza przeszkody, np. zaparkowanego samochodu, ograniczającej widoczność kierującemu.

Warto pamiętać, że przy prędkości 50 km/h samochód w ciągu 1 sekundy przejeżdża około 14 metrów. Droga zatrzymania przy tej prędkości na suchej nawierzchni wynosi 26 metrów, na mokrej 30, a na śliskiej jezdni 46 metrów. Natomiast przy prędkości 90 km/h w ciągu 1 sekundy samochód przejeżdża dystans 25 metrów. Droga zatrzymania przy tej prędkości na suchej nawierzchni wynosi 70 metrów, na mokrej 90, a na śliskiej 140 metrów.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Tom

    Przystanki autobusowe na ulicy Szczęść Boże to masakra, aż się prosi o tragedię!Autobusy zatrzymują się w takim miejscu że stoją praktycznie na przeciwko siebie, blokują cała drogę i niestety zaraz za przystankiem jest przejście dla pieszych na które wchodzą ludzie zza autobusu.Poważny wypadek w tym miejscu to tylko kwestia czasu.

  • Bladius

    o tym że pieszy też nie widzi nic jak wychodzi za źle zaparkowanego samochodu ani słowa. Niech dale policja kurwa ignoruje to co się dzieje na Niedurnego 44 i udaje że nie potwierdza sytuacji na krajowej mapie zagrożeń. Albo ślepi albo nie znają przepisów

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również