Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policjanci z rudzkiej drogówki edukowali przyszłych kierowców

  • Dodano: 2020-02-14 06:30, aktualizacja: 2020-02-14 06:36

Mundurowi z rudzkiej drogówki prowadzą również zajęcia dla kursantów szkół nauki jazdy.

W ramach kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” na prośbę ośrodka szkolenia rozmawiali z przyszłymi kierowcami o bezpieczeństwie na drodze.

Policjanci tłumaczyli jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego

Rudzcy policjanci prowadzą prelekcje nie tylko w przedszkolach, szkołach podstawowych i średnich. Często są także zapraszani do szkół nauki jazdy. Celem takich spotkań jest dotarcie do wyobraźni przyszłych kierowców, którzy rozpoczęli już drogę do zdobycia prawa jazdy. Policjanci tłumaczyli jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. W trakcie prelekcji przekazali kursantom wiedzę dotyczącą odpowiedzialności kierowców za bezprawne zachowania na drogach. Zwracali też uwagę na problem pijanych kierowców, brawury i „krótkowzroczności” za kierownicą oraz wynikającej z tego liczby wypadków. Kursanci mogli zapoznać się ze skalą zdarzeń drogowych, spowodowanych przez młodych kierowców na rudzkich drogach.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • leko wiekowy szofer

    To ja to jest super dobro sprawa, bic a bic do głowy młodym szoferom bezpieczenstwo na drodze,pewno jazda ale bezpieczno jazda.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.