Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policjanci zatrzymali złodzieja katalizatorów

 • Dodano: 2021-02-03 06:15, aktualizacja: 2021-02-03 06:21

W ręce kryminalnych z Rudy Śląskiej wpadł mężczyzna podejrzany o kradzież katalizatorów samochodowych.

Z ustaleń policjantów wynika, że sprawca dopuścił się kilku takich kradzieży na terenie Rudy Śląskiej. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego rudzkiej komendy prowadzili ustalenia, dotyczące spraw kradzieży katalizatorów na terenie miasta. Śledczy wpadli na trop przestępcy, zajmującego się tym nielegalnym procederem. Złodziejem samochodowych katalizatorów okazał się 21-letni mieszkaniec Bytomia. Mężczyzna przyznał się do wycięcia i kradzieży katalizatora z opla i czterech innych samochodów. Posługując się specjalnymi narzędziami, odcinał on katalizatory, głównie z pojazdów zaparkowanych na przyblokowych niestrzeżonych parkingach. Łupem rabusia padły części układów wydechowych warte blisko 10 tysięcy złotych. Grozi mu teraz do 5 lat więzienia.

Komentarze (5)    dodaj komentarz »

 • Smutny

  Mi ukradli katalizator w centrum Nowego Bytomia na głównej ulicy, dziwnym trafem żadna kamera tego nie zarejestrowała . Spawa umożona

 • Ok

  Zajmijcie sie paserami

 • olo

  jeden zatrzymany a ilu jeszcze kradnie? wyłączone latarnie to prezent dla złodziei od pozbawionych wyobraźni urzędasów

 • Kontakinte

  Byczek to chyba z twojego opla

 • Mati

  Ręce u[...]ić zaraz przy łokciach bo jeszcze kikutami by coś kombinował. A nie wypu[...] a on na drugą nockę znowu pójdzie na łowy. Kolejna sprawa wprowadzić kontrolę i koncesję na skupy katalizatorów jak sprzedaż będzie utrudniona i pod kontrolą nie będzie tej plagi.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.