RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Policyjny pościg za 22-letnim motorowerzystą w Rudzie Śląskiej!

 • Dodano: 2021-10-06 11:15

Wczoraj wieczorem w centrum Rudy Śląskiej doszło do policyjnego pościgu. 22-letni motorowerzysta nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Zatrzymany przez policjantów udawał omdlenia, by uniknąć konsekwencji.

22-latek nie zatrzymał się do policyjnej kontroli

We wtorek 5 października około godziny 19:45 policjanci z II komisariatu w Rudzie Śląskiej patrolowali okolicę, kiedy na ulicy Czarnoleśnej zauważyli podejrzanie zachowującego się motorowerzystę i jego pasażera, jadących w kierunku Nowego Bytomia. Kierowca przyśpieszył na widok policjantów, a później razem z pasażerem cały czas oglądali się za siebie.

Rudzcy policjanci podjęli próbę zatrzymania motorowerzysty, jednak ten mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

- Po około 100 metrach, przed wiaduktem zjechał z drogi i wjechał w krzaki. Porzucił motorower i razem z pasażerem rozpoczęli ucieczkę na piechotę - przekazał asp.szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy KMP w Rudzie Śląskiej.

Policjanci z II komisariatu szybko złapali kierowcę motoroweru. Przeprowadzone badania nie wykazały w jego organizmie obecności alkoholu ani narkotyków.

Symulował omdlenia, by uniknąć konsekwencji

Jak poinformował asp.szt. Arkadiusz Ciozak, w trakcie przeprowadzania badań 22-latek symulował omdlenia. Policjanci początkowo nie wiedzieli, że mężczyzna udaje, dlatego na miejsce została wysłana karetka. Kiedy ratownicy medyczni byli na miejscu, mężczyzna cudownie ozdrowiał, jednak nie na długo. Później znów zaczął uskarżać się, że boli go brzuch i jest mu słabo. Ratownicy postanowili zabrać go do szpitala. Kiedy tylko dojechali na miejsce i otworzyli drzwi karetki, 22-latek ponownie ozdrowiał i uciekł.

22-latek bez uprawnień do kierowania motorowerem

Policjanci będą prowadzić czynności w związku przewinieniami 22-latka. Chodzi o przestępstwo, czyli ucieczkę przed policyjną kontrolą, oraz wykroczenie, jakim jest kierowanie bez uprawnień.

- Nie miał uprawnień do kierowania motorowerem, dlatego przestraszył się i chciał uciec - poinformował asp.szt. Arkadiusz Ciozak. - Gdyby od razu się zatrzymał, zakończyłoby się to albo mandatem, albo wnioskiem do sądu o ukaranie w sprawie wykroczenia - dodał.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Następna informacja

Zobacz także

Komentarze (12)    dodaj »

 • Rylek

  "wspaniale" pokazali kim są ich matki i jak ich wychowały

 • Mika

  patologia tego regionu kraju

 • oburzona

  no i wzywaja do takich karetk,i a jak mojej mamie jelito wyszło, to jej karetki nie chcieli dać i musiałam z własnej kasy wykupić ubera, a tyle lat sie placi na te podatki i nfz

 • Bolt drajwer

  Uber tani jest to ok ok

 • oburzona

  nawet gdyby nie byl tani to wiedz że ja nie mam nikogo kto by mamę zawieź na godulę

 • Dzorcz

  Czy nie wystarczy skończyć 18 lat by kierować motorowerem bez potrzeby posiadania prawa jazdy kategorii AM i jakiej kolwiek innej kategorii?

 • Nb

  Urodzony przed 19.01.2013r

 • n4u

  o ile się jest urodzonym przed jakimś rokiem, potem to zlikwidowali i trza robić AM

 • Padre

  Już nie

 • Kierowca

  Haha trzezwy bez narko i spier..... Co za kretyn

 • Demon predkosci

  Kretyn to ty jesteś, tak samo jak ten co te chore przepisy wymyślił

 • rudziol

  dziecinada za pieniądze z naszych podatków, szkoda mi tych ratowników medycznych, wysoce wykwalifikowani ludzie a muszą jeździć to takich bzdur, za karetkę też powinien być obciążony z 1000 zł to może czegoś by się nauczył, żałosna sprawa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.