Wiadomości z Rudy Śląskiej

"Posadź drzewko z Nadleśnictwem Katowice" - już w sobotę akcja zawita do Rudy Śląskiej

  • Dodano: 2022-04-06 11:15, aktualizacja: 2022-04-13 18:35

Już w najbliższą sobotę o godz. 10:00 przy ul. Makowej w Halembie odbędzie się akcja „Posadź drzewko z Nadleśnictwem Katowice”. 

Posadź drzewko z Nadleśnictwem Katowice

Podczas wydarzenia każdy z uczestników będzie miał okazję posadzić drzewo, które przyczyni się do powstania nowego młodego lasu. 

- Posadź drzewko z Nadleśnictwem Katowice - 9 kwietnia. Kolejne miejsca do obsadzenia! Posadź z nami młody las i przygotuj listę pytań związanych z gospodarkę leśną, na które chętnie odpowiemy podczas wspólnych działań. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Aglomeracji Śląskiej m.in. z rejonu Katowic oraz Mysłowic. Ubierz się w strój niekrępujący ruchów i dostosowany do pogody. Warto mieć ze sobą rękawice, przekąski, wodę do picia. 
Nadleśnictwo zapewnia szpadle i sadzonki - czytamy na stronie Nadleśnictwa Katowice. 

Sobotnia inicjatywa skierowana jest do mieszkańców w każdym wieku, a szczególnie do rodzin z dziećmi. Będzie to wspaniała okazja, by nie tylko spędzić czas na łonie natury, ale również, żeby porozmawiać z leśnikami i dowiedzieć się nowych interesujących rzeczy o faunie i florze naszych lasów. 

- Przy okazji warto wspomnieć, że w  Rudzie Śląskiej lasy zarządzane przez Nadleśnictwo Katowice rozprzestrzeniają się na powierzchni 1573 ha. W południowej części miasta znajdują się trzy leśnictwa: Makoszowy (346 ha na terenie miasta), Śmiłowice (776 ha) i Panewnik (445 ha). W sumie Nadleśnictwo Katowice obejmuje 14 533 ha, z czego 10 proc. znajduje się na terenie Rudy Śląskiej - pisze wiceprezydent Krzysztof Mejer. 

Komentarze (3)    dodaj »

  • daro

    Posadź drzewko, ale wcześniej wytnij 30. Mogli by sobie wstydu oszczędzić takimi akcjami.

  • wood

    Może by było lepiej gdyby przestali wycinać (przynajmniej na taką zbrodniczą skalę jak obecnie).

  • Obserwator

    Wycięliśmy drzewa żeby można było posadzić w to miejsce nowe ,które urosną albo nie ,bo pogoda jest teraz nieprzewidywalna !No i premia się należy za te wycięte drzewa .

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również