RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Potrącenie na parkingu w Halembie!

 • Dodano: 2022-04-08 13:45

Od początku roku na śląskich drogach doszło do ponad 150 wypadków z udziałem pieszych, w których zginęło 19 osób. Niepokojąco duża liczb zdarzeń musi skutkować zdecydowanymi działaniami policjantów ruchu drogowego ukierunkowanymi na poprawę bezpieczeństwa tej grupy użytkowników dróg. Wczoraj (w czwartek) na drogach naszego miasta, mundurowi zwracali szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania w rejonach przejść dla pieszych. 

Za nami akcja "Bezpieczny pieszy"

Stróże prawa kolejny raz wykorzystywali mobilne stanowisko monitoringu. Od samego rana, aż do późnych godzin wieczornych policjanci ruchu drogowego zwracali szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania kierujących w rejonach przejść dla pieszych, ale nie tylko, bowiem ich uwagę skupiło też wielu pieszych, którzy nie stosowali się do przepisów.

Każdego tygodnia dochodzi do minimum jednego potrącenia pieszego

Na drogach Rudy Śląskiej, każdego tygodnia dochodzi do minimum jednego potrącenia pieszego. Wiele z nich to zdarzenia na szczęście nie groźne, kończące się drobnymi potłuczeniami czy zadrapaniami, ale są też i takie, po których pieszy musi trafić na dłużej do szpitala. Wczoraj w trakcie działań na parkingu w Halembie, cofająca samochodem kobieta, potrąciła przechodzącego obok mężczyznę. Starszy Pan ze złamaniem trafił do szpitala, a policjanci z rudzkiej komendy ustalają teraz przebieg tego zdarzenia. W prowadzonych działaniach mundurowi wykorzystują wszystkie dostępne urządzenia do rejestrowania w formie wideo naruszeń przepisów ruchu drogowego.

Mobilny monitoring

Wczoraj, kolejny już raz korzystali z mobilnego stanowiska monitoringu, rejestrując wykroczenia kierowców i pieszych w kilku miejscach miasta, tam gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z ich udziałem. W ciągu całego dnia policjanci ujawnili 47 wykroczeń związanych bezpośrednio z bezpieczeństwem pieszych. Osoby lekceważące podstawowe zasady i przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami swoich nieodpowiedzialnych zachowań. Pamiętajmy, że to my sami mamy największy wpływ na własne bezpieczeństwo. Stosując się do przepisów i maksymalnie koncentrując się na drodze, możemy zmniejszyć ryzyko uczestniczenia w zdarzeniu drogowym, a co za tym idzie odniesienia obrażeń czy utraty życia swojego czy też innych.

 


Źródło: KMP Ruda Śląska

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj »

 • postowy

  Własnie KONTRA dobrze pisze,bo co niekture jak siadajom za kierownica to cyrki wyprawiajom,jazda znimi do gararów,nie wszystkie.

 • Też kierowca

  Może zacznijcie uczyć pieszych,że jak świeci białe światło z tyłu samochodu to lepiej pod niego nie podchodzić.

 • boo

  Nawet jeśli pieszego nie powinno być w tym miejscu, to kierująca COFAJĄC z miejsca parkingowego i tym samym WŁĄCZAJĄC się do ruchu musi USTĄPIĆ PIERWSZEŃSTWA.Duży błąd starszej pani prowadzącej pojazd i lekkomyślność pieszego.

 • KONTRA

  Może przypomnieć niektórym paniom, że lusterka nie służą tylko do poprawiania makijażu.

 • !!

  KONTRA Może przypomnieć niektórym mężczyznom takim jak ty, że posiadają mózg i żeby zaczęli go używać.To nie boli!

 • Jorg

  Droga to nie pastwisko po którym można łazić z głową w chmurach. Należy się orientować i dbać o swoje bezpieczeństwo. Przypomnijcie sobie zasady jakie wam wpajano za bajtla. Kto o nich pamięta ten żyje długo i bezpiecznie i nie będzie miał napisu na nagrobku "miał pierwszeństwo".

 • Ewa

  Ten przepis jest IDIOTYCZNY piszy nie zwraca zupelnie uwagi na auto wchodzi na pasy z marszu bo jemu wolno! Nie mysli ze auto to ciężar i nie ma mizliwosco zatrzymania sie ot tak!

 • Halymbiorz

  Konkret info. Nie wiadomo gdzie dokładnie, nie wiadomo kto był sprawcą. Długi artykuł nie wiadomo o czym. Brawo.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.