Wiadomości z Rudy Śląskiej

Potrącenie na przejściu dla pieszych. 19-latek trafił do szpitala!

 • Dodano: 2023-01-10 10:00

Groźne zdarzenie miało miejsce wczoraj w dzielnicy Halemba. Na przejściu dla pieszych w ciągu ul. Halembskiej doszło do potrącenia. Poszkodowany został 19-letni rudzianin.

Halemba. 19-latek potrącony na przejściu dla pieszych

W poniedziałek 9 stycznia o godzinie 18:08 doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych na ul. Halembskiej 27, przy skrzyżowaniu z ul. Pakuły. Poszkodowany został 19-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej, który ze złamaniem kości ramiennej został zabrany do szpitala.

– 62-letnia katowiczanka twierdziła, że nie zauważyła przechodzącego młodego mężczyzny. Skręcała w ul. Halembską z ulicy podporządkowanej więc powinna mu ustąpić pierwszeństwa – powiedział asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Jak dodał oficer prasowy, w momencie zdarzenia kierująca dacią była trzeźwa.

Policjanci apelują o ostrożność

Szybko zapadający zmierzch i aktualnie panujące kiepskie warunki atmosferyczne sprawiają, że piesi są praktycznie niewidoczni, dlatego policjanci apelują do kierujących, aby ci zachowali szczególną ostrożność, zwłaszcza w godzinach wieczornych, kiedy widoczność jest bardzo ograniczona. 

Komentarze (32)    dodaj »

 • Ola

  Proponuje patrzeć w dwa telefony przy przechodzeniu przez jezdnię. Jakoś po za przejściami nie ma wypadków a ludzie przechodzą gdzie chcą. Gdzie popełniono błąd? Może w nieodpowiedniej interpretacji przepisów?

 • Magma

  A była kiedyś Pani na tym przejściu jak jest ciemno? Bo ja przechodzę przez nie dwa razy dziennie. Po prostu jest ciemno.

 • Adik

  Ale on juz szedl a ona przyznala sie ze go nie zauwazyla wiec o co bol [...]

 • Gośka

  To wszystko przez to że piesi mają pierwszeństwo wchodzą z buta nie patrząc tak jak nas uczyli w szkole w prawo w lewo ino włażą ofermy na ciemno ubrane ja nie mowie ze kierowcy wszystko mogą ale ludzie ogarnięcie się !!!!!!

 • Trewbor

  Panie oficer prasowy, jeżeli poszkodowany był na pasach to bez znaczenia jest po jakiej drodze porusza się pojazd z pierwszeństwem czy bez pierwszeństwa

 • Mia

  19 lat i już ślepy na drodze

 • Ruda1

  Przeciez juz szedl a to ona go nie widziala

 • Mia

  A on auta nie widział? Nie zareagował? Był przekonany o swojej nieśmiertelności? Jak przechodzę przez jezdnię to zawsze patrze czy auto zwalnia, jak nie to uciekam żeby nie dać się trafić. Trochę instynktu samozachowawczego, przy potrąceniu to mnie będzie bardziej bolało niż kierowcę.

 • Czarny

  Proponuję do komisji Macierewicza bo widzę, że masz tezę i już wiesz wszystko.

 • Z halemby

  Kto ma zaszczyt jeździć tą ulicą po zmroku lub wcześnie rano, wie, jak ciemne jest to przejście, a ludzie dochodzą do tego przejścia z innych uliczek, jest wyjątkowo zdradliwe. I nie piszcie, że to wina prędkości bo tam nie ma jak się rozpędzić i przy 40km/h można nie wyrobić. Tam wystarczy dobre doświetlenie . Najgorzej że przez to przejście często przechodzą dzieci starsze, nastolatki. Po zmroku, jak światła z na przeciwka potrafią zaślepić, naprawdę trudno dojrzeć w kolorze ciemnym wkraczającego człowieka na przejście

 • wikary

  ślepa ??? niech jezdzi 130 do Kato

 • Halek

  Przejscie, na ktorym doszło do zdarzenia oraz na ul. Halembskiej przy ul. Młyńskiej jest slabo doświetlone. Trzeba coś z tym zrobić by nie doszło do większej tragedii

 • Mieszkaniec/Kierowca

  To gdzie mogę się zwrócić po dofinansowanie na zakup noktowizora ewentualnie kamery termowizyjnej skoro "Szybko zapadający zmierzch i aktualnie panujące kiepskie warunki atmosferyczne sprawiają, że piesi są praktycznie niewidoczni, dlatego policjanci apelują do kierujących, aby ci zachowali szczególną ostrożność (...)" ?

 • Elian

  Idiotyczne polskie przepisy odpowiadają za takie wypadki. Piesi czują się uprzywilejowani bo sądzą, że kierowca musi się zatrzymać, nawet jak wejdą nagle na przejście metr przed jadącym samochodem. Tymczasem w trudnych warunkach (deszcz, zmierzch) pieszemu łatwiej zauważyć oświetlony samochód i zatrzymać się niż kierowcy ciemno ubranego pieszego bez żadnych elementów odblaskowych. Wiele razy widziałem jak pieszy wchodzi z rozpędu na przejście nie oglądając się nawet czy coś nadjeżdża. Kiedy nasz kraj zasłuży na mądrych rządzących, którzy będą tworzyli przepisy służące ludziom a nie tylko po to, żeby ludzi karać i narażać na niebezpieczeństwo. Takich rozwiązań jak u nas nie ma nigdzie w Europie.

 • Ala

  Dokładnie! Jestem i kierowcą, i pieszym i uważam, że przepis o bezwzględnym pierwszeństwie pieszego na przejściu tylko zwiększa niebezpieczeństwo na drogach, zamiast je zmniejszać. Przejazd o zmierzchu przez np. taką ul. Niedurnego, gdzie co parę metrów jest przejście, to dla kierowców koszmar. Zamiast rzeczywiście skupić się na kierowaniu cały czas z niepokojem trzeba rozglądać się, czy ktoś nie wchodzi w bezmyślny sposób na drogę, a pieszych bez odblasków i dodatkowo ubranych na ciemno naprawdę trudno dostrzec. Pieszemu nic by się nie stało, gdyby zaczekał, aż na pasach będzie pusto i dopiero wtedy wszedł na jezdnię. Również jako piesza uważam, że samochód powinien mieć pierwszeństwo przed pieszym. Zaoszczędziłoby to wiele wypadków, o ile oczywiście piesi stosowaliby się do tego przepisu.

 • Kpina + ironia / szydera

  Dom z papieru, państwo z kartonu, rządzący z dooopy :-) i to niezależnie od strony lewej, prawej czy środkowej sceny politycznej.

 • SZEF

  Masz mule dostosować prędkość do panujących warunków na drodze. I nie pleć tu o naszych rządzących, bo na zachodzie już w latach 80, a w szczególności w Niemczech( dawny RFN) kierowcy już wiedzieli, że przed każdymi pasami trzeba się zatrzymać. tylko Polskie buractwo o tym nie wie.

 • Elian

  Doucz się i sprawdź informacje zanim coś napiszesz. Po pierwsze nie ma takiej bezpiecznej prędkości, żeby zatrzymać samochód na odcinku jednego metra. No chyba, że wszyscy będziemy jeździć po mieście 5 km/h ale wtedy będziemy mieli największe korki na świecie i smog większy niż w Pekinie. Po drugie - spędzam w Niemczech kilka dni lub tygodni co roku więc muszę znać przepisy. Zapewniam cię, że piesi mają tam wyłącznie pierwszeństwo znajdując się już na pasach a nie stojąc na chodniku. No i nikt tam na kierowców nie poluje tylko po to, żeby ściągnąć haracz. Muła zignoruję, bo jest mi żal ludzi, którzy innych oceniają przez pryzmat poczucia własnej wartości.

 • xxx

  Jesteś mułem i tyle.

 • Bodzio

  Po pierwsze wina jest po stronie kierującej, a po drugie co za [...] włazi pod nadjeżdżający wóz?

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również