Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pożar przy ul. Kolbego. Sześć osób ewakuowało się jeszcze przed przyjazdem strażaków

  • Dodano: 2023-05-15 08:15, aktualizacja: 2023-05-16 09:12

Wczoraj wieczorem w jednym z budynków mieszkalnych w Goduli doszło do pożaru. Sześć osób ewakuowało się jeszcze przed przyjazdem strażaków. Pożar szybko udało się opanować.

Pożar w Goduli

Do zdarzenia doszło w niedzielę 14 maja w dzielnicy Godula. Chwilę przed godziną 20:00 dyspozytor PSP w Rudzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie, że w jednym z budynków przy ulicy Maksymiliana Kolbego wybuchł pożar. Osoba, która poinformowała o zdarzeniu, zauważyła duże zadymienie dochodzące z piwnicy budynku. Początkowo podejrzewano pożar instalacji elektrycznej, jednakże na miejscu okazało się, że w jednej z piwnicy płonęły meble. Przed przybyciem strażaków, sześć osób przebywających w budynku zdążyło się samodzielnie ewakuować. 

- Po dotarciu na miejsce, strażacy natychmiast przystąpili do działań. Szybko zlokalizowali i ugasili pożar, zapobiegając jego rozprzestrzenieniu się na inne pomieszczenia budynku. Po przewietrzeniu budynku i dokładnej kontroli stanu bezpieczeństwa, mieszkańcy mogli powrócić do swoich mieszkań - mówił st. kpt. Maciej Małczak, zastępca Oficera Prasowego w Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej.

Obecnie policja prowadzi śledztwo, aby ustalić przyczyny pożaru. Na podstawie wstępnych ustaleń, najprawdopodobniej doszło do przypadkowego zaprószenia ognia. 

W akcji gaśniczej brało udział 5 zastępów Państwowej Straży Pożarnej. Na miejscu pojawili się także przedstawiciele administracji i Pogotowia Energetycznego. 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Zmotoryzowana

    Powinny być kontrole piwnic i strychów, gdyż zazwyczaj w nich dochodzi do pożaru, ludzie robią z tych pomieszczeń magazyn i graciarnie a potem tragedia płacz i rozpacz

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również