Wiadomości z Rudy Śląskiej

Prace drogowe w ciągu ul. Odrodzenia. Trwa usuwanie skutków zimy

  • Dodano: 2022-02-10 11:30, aktualizacja: 2022-02-10 14:22

W Rudzie Śląskiej trwa usuwanie skutków zimy, czyli pęknięć i ubytków w nawierzchni dróg. Roboty drogowe przeprowadzane są w całym mieście, a między innymi w ciągu ulicy Odrodzenia w rejonie skrzyżowania z ul. Sienkiewicza. Podobne prace mogą zostać przeprowadzane również w ciągu ul. Halembskiej, Wyzwolenia, Harcerskiej oraz Norwida.

Do czasu zakończenia prac mogą występować utrudnienia w ruchu drogowym. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

Pozimowe utrzymanie dróg

Jak poinformował Adam Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Rudzie Śląskiej, pozimowe naprawy nawierzchni odbywają się codziennie w całym mieście, o ile temperatura sprzyja ich wykonywaniu. Stan dróg kontrolowany jest przez pracowników wydziału dróg oraz przez samych mieszkańców, którzy zgłaszają wszelkie zauważone ubytki i pęknięcia. Informacje te następnie przekazywane są firmie odpowiedzialnej za bieżące utrzymanie dróg, a prace naprawcze wykonywane są jeszcze w ten sam dzień lub w dzień następny.

W ostatnich dniach prace przeprowadzane były między innymi w ciągu ulicy 1 Maja w dzielnicy Halemba oraz na skrzyżowaniu ulic Czarnoleśnej i Niedurnego.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Zen

    Pracownicy UM dolatują do pracy samolotami, bo w przeciwnym razie widzieliby dziurska na Nowym Bytomiu....

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również