Wiadomości z Rudy Śląskiej

Ruda Śląska: Remont ulic Wyzwolenia i Czarnoleśnej. Szykują się duże utrudnienia w ruchu!

 • Dodano: 2022-02-03 13:30

Ruszają dwie kolejne inwestycje drogowe w mieście. Obie dotyczą uszkodzonych ulic w wyniku szkód górniczych. Chodzi o ulicę Czarnoleśną i Wyzwolenia. Prace budowlane rozpoczną się już 21 lutego.

Długo wyczekiwany remont ulicy Czarnoleśnej 

W 2022 roku na rudzkich drogach wiele się zmieni. Zaplanowano wiele inwestycji drogowych, które znacznie mogą ułatwić kierowcom życie, kiedy już zostaną zakończone. Jedną z nich jest remont ulicy Czarnoleśnej. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. 

- Trudno w to uwierzyć, ale na remont ulicy Czarnoleśnej czekaliśmy kilka lat. W końcu Spółce Restrukturyzacji Kopalń udało się załatwić wszystkie formalności i wyłonić wykonawcę prac budowlanych. Remont ulicy Czarnoleśnej obejmie odcinek od wiaduktu do ulicy 1 Maja. Zakres prac jest bardzo zaawansowany i kompleksowy. Przewidujemy wymianę nawierzchni drogi głównej, wymianę chodników i wymianę ścieżki rowerowej, która już nie będzie wykonana z kostki betonowej, tylko z asfaltu - mówił wiceprezydent Krzysztof Mejer

Całość prac ma być zakończona w październiku tego roku. Zła informacja dla kierowców jest tak, że na czas prowadzonych robót cały odcinek remontowanej ulicy Czarnoleśnej będzie zamknięty dla ruchu samochodów osobowych, za wyjątkiem autobusów komunikacji miejskiej i dojazdów do posesji znajdujących się wzdłuż remontowanego odcinka. 

Niwelowanie szkód górniczych na ulicy Wyzwolenia

Remont zaplanowano także na ulicy Wyzwolenia, pofałdowanej na skutek działań górniczych. 

- Mam jeszcze jedną wiadomość, również dobrą. W tym samym czasie rozpocznie się długo oczekiwany remont ulicy Wyzwolenia na odcinku od ulicy Spokojnej do Nowoka - mówił wiceprezydent Mejer

Obie inwestycje pochłoną około 20 mln złotych. Finansuje je przedsiębiorca górniczy z tytułu wyrządzonych szkód.

Komentarze (25)    dodaj »

 • Marcin

  co z dojazdem samochodem na ogródki działkowe?

 • diobol

  wiadomo który odcinek ulicy Wyzwolenia będą łatać ?? Bo Czarnoleśna rozumiem, że cała.

 • Rodowita Rudzianka

  To jest śmieszne, że w roku 2022 DOPIERO ktoś się bierze, za te drogi. W Rudzie nie ma ulicy bez dziur. Starowiejska w stronę Biskupic i Wolności cała wołają o pomstę do nieba.A o zaniedbanych zabytkowych kamienicach to już nie wspomnę...Najlepsze są zebrania dla ludzi - śmiechu warte - ludzie przychodzą z realnymi problemami, a odpowiedź jest naprawdę lakoniczna oraz taka, żeby zepchnąć i zamknąć temat....

 • diobol

  ciekawe kiedy w końcu Tunkla zrobią i Świętochłowicką w Kochłowicach?? Zresztą większość dróg w Rudzie nadaje się po zimie do remontu.

 • Mario

  Co za chory kraj ,robią żle ,nie robią niedobrze. Ino narzekać umiecie a w życiu prywatnym też na pewno do bani.

 • muchozol

  Celna uwaga.

 • Maria

  To prawda. Stan nawierzchni niektórych ulic w naszym mieście należy poprawić. Nie ma co ukrywać, że przyczyna problemu leży po stronie przemysłu wydobywczego. W imieniu mieszkańców bardzo Panu dziękuję, że widzi pan rzeczy które należy zrobić a nie odwraca Pan głowy. Pana zaangażowanie w poprawę bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców są godne podziwu. Prezydenci miast sąsiadujących z naszym miastem powinni brać od Pana przykład. Jeszcze raz dziękuję.

 • Mario

  Maria zapytaj swojego idola kiedy skończą remont na Halembskiej bo ok.100 m drogi remontują już kilka miesięcy

 • Zibi

  Mają czas do końca marca

 • Jo

  W swionach zakręt i kawałek prostej robili prawie rok... więc nie narzekajcie...

 • Strus

  Wyzwoleni to trochę przegiecie on jest cała do remontu a nie od spokojnej do Nowaka masakra

 • Jarek

  To może mi spółka wyprostuje budynek na ulicy Jankowskiego w trakcie budowy w ciągu kilku miesięcy budynek osiadł 10 cm a kopalnia napisała po 10miesiacach rozpatrywania że to jest w normie poprosiłem żeby podali jaka to norma nie wiedzą w odpowiedzi ze to dane z literatury , może z Pana Tadeusza albo Łyska z pokładu idy złodzieje.nowy werdon jeszcze nie sprzedali a też krzywy przechył 1cm na metrze a stoi dwa lata .zapraszam na ul Reymonta tam jest pump track i robi się zapadlisko bloki krzywe a w Kauflandzie jak się zostawi wózek na warzywach to sam jedzie tak prosto a to przecież drugi Kaufland bo pierwszy wyburzyli bo się zaczął walić .kto znajdzie prosty budynek na wirku płace 100 zł nie liczą się bloki na Jankowskiego bo je prostowali ale ponoć już się krzywia

 • Kpina + ironia / szydera

  Ale jak: sam budynek zapadł ci się 10cm? A okoliczny tere nie? To może trzeba było zrobić płytę pod domem, a nie typowe fundamenty. Tak, wiem, liczą się koszty... :-) to teraz masz efekt.

 • Marszaniec Jan Wirek

  Zapraszamy do nas nasz dom jest prosty.Czekam na 100 zł.

 • n4u

  akurat nowo budowane budynki się sezonuje - bo np osiadają, ściany się ruszają etc. Akurat norm nie znam, ale skoro osiadł za bardzo to będzie wina architekta co ci fundamenty liczył - więc jego pytaj.

 • Ciekawie

  Co to ma do rzeczy? Kto za ciebie ma tę sprawę załatwić?

 • jo

  Kiedy remont ul.Wolności ?

 • Rodowita Rudzianka

  Dokładnie, najbardziej uczęszczana droga a te kocie łby, że mozna zawieszenie stracić i straszące tory tramwajowe. Już nie wspominając o oswietleniu, powinni fundować noktowizory do jazdy na Rudzkich drogach.

 • Tym

  I potrwa to znowu nie wiadomo ille .. tak jak z bielszowic na halembe... Wszystkie ddrogi najlepiej rozkopać...

 • Violetta

  Sory a co z dojazdem do pracy

12

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również