Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pracownicy rudzkiego MOPS-u wyróżnieni przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 • Dodano: 2019-11-22 12:15

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej wyróżnieni przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej! Dyrektor Krystian Morys, a także Urszula Cłapka i Fabian Szajor otrzymali list gratulacyjny za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej w roku 2019.

Serdecznie gratuluję! Jestem z Państwa dumna! Przy okazji raz jeszcze chciałabym życzyć wszystkim pracownikom MOPS-u oraz osobom związanym z opieką społeczną wszystkiego dobrego z okazji dzisiejszego Dnia Pracownika Socjalnego. Wiem, że czasem nie jest łatwo, ale Wasza praca jest bardzo potrzebna. Dziękuję z całego serca za Państwa zaangażowanie i mam nadzieję, że Państwa droga zawodowa będzie obfitowała w wiele sukcesów – tych dużych i tych małych. Bo trzeba pamiętać, że Wasze sukcesy przekładają się na życie wielu osób, którym na co dzień pomagacie - napisała na swoim Facebook'u prezydent Grażyna Dziedzic.

Tegoroczne obchody Dnia Pracownika Socjalnego miały szczególny wymiar dla MOPS-u w Rudzie Śląskiej, bowiem dyrektor Krystian Morys oraz dwoje pracowników – Urszula Cłapka i Fabian Szajor – zostało wyróżnionych przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej za wybitne i nowatorskie rozwiązania w pomocy społecznej. Chodzi o uruchomienie na osiedlu robotniczym Kaufhaus łaźni i suszarni przy już funkcjonującej ogólnodostępnej pralni.

– Działania naszego ośrodka zostały w tym roku dostrzeżone przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który przyznał nam wyróżnienie w postaci listu gratulacyjnego za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej w roku 2019. To wyróżnienie bardzo nas cieszy, ponieważ jest szczególnym potwierdzeniem, że podejmujemy działania w dobrym kierunku – mówił Krystian Morys, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej.

Poza dyrektorem listem gratulacyjnym wyróżnionych zostało także dwóch pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej: Urszula Cłapka – aspirant pracy socjalnej oraz Fabian Szajor - konsultant. Otrzymali oni wyróżnienie za realizację zadania prowadzenie łaźni i punktu pralniczego z suszarnią w świetlicy projektu " Ruda Śląska dla społeczności lokalnych”.

Pracownicy MOPS-u w Rudzie Śląskiej otrzymali podobne wyróżnienie już dwukrotnie

W 2012 roku list gratulacyjny w powędrował do Anny Sokalskiej - specjalisty pracy socjalnej - za organizowanie i angażowanie osób oraz instytucji lokalnych do działań na rzecz osób starszych oraz podejmowanie inicjatyw integrujących społeczność lokalną. Kolejny raz w 2013 roku wyróżniony listem został Marcin Komperta - specjalista pracy socjalnej - za działania podejmowane na rzecz osób z zaburzeniami i chorych psychicznie. Ponadto w 2016 roku czterech księży posługujących w rudzkich parafiach (Piotr Wenzel, Tomasz Koryciorz, Mariusz Dronszczyk i Krystian Łagowski) otrzymało nagrodę Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za inicjatywę duszpasterską "Światło w familoku”.

" Ruda Śląska dla społeczności lokalnej”

Zadanie, za realizację którego w tym roku rudzki MOPS otrzymał nagrodę, polegało na tym, że do ogólnodostępnej dla mieszkańców miasta pralni, działającej w latach 2008 – 2017 na osiedlu Kaufhaus, postanowiono dodać jeszcze suszarnię i łaźnię. Jednak rozszerzenie działań wymagało zaadaptowania nowych pomieszczeń, a dotychczas użytkowany lokal przy ul. Niedurnego 107 nie spełniał wymaganych warunków. Dzięki współpracy z władzami miasta, które dysponowało wolnymi pomieszczeniami na tego typu działalność, oraz współpracy z duszpasterzem pełniącym posługę na terenie osiedla Kaufhaus, wyznaczono nowe miejsce. W wyniku tych działań w marcu 2018 r., w ramach przystąpienia do projektu " Ruda Śląska dla społeczności lokalnej” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, przy ul. rtm. W. Pileckiego 23/2 rozpoczęła działalność świetlica, punkt pralniczy z suszarnią oraz łaźnia, a także kaplica pw. Św. Brata Alberta. Nowa, rozszerzona działalność skierowana została w szczególności dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • mopsik

  BRAWO WY! RUDZKA SZLACHTA

 • Kafhausmen

  Kto to na zdjęciu obok Fabiana?

 • Zbiegniew

  Prokurator Piotrowicz.

 • Joo

  Banda złodzieji, rozdawać nie swoje i samemu brać....zaorać

 • Marek Kluczyk

  Brawo. Ci ludzie wykonują kawał porządnej roboty. A zwykle wdzięczności zero. Zawsze mówiono, że Rudzka opieka prezentuje wysoki poziom.

 • Mario

  Rozdawać nierobolom kasa zarobiono przez innych i jeszcze dostawać za to nagrody. Super, brawo Wy.

 • Tomasz

  Towarzystwo wzajemnej adoracji

 • xhz

  a o fizjoterapeutach i ich sukcesach cisza.a szkoda, o wyróżnieniach nie wspomnę

 • Zbiegniew

  O cymbalistach też jakby niewiele.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.