Wiadomości z Rudy Śląskiej

Pracownicy rudzkiego MOPS-u wyróżnieni przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

 • Dodano: 2019-11-22 12:15

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej wyróżnieni przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej! Dyrektor Krystian Morys, a także Urszula Cłapka i Fabian Szajor otrzymali list gratulacyjny za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej w roku 2019.

Serdecznie gratuluję! Jestem z Państwa dumna! Przy okazji raz jeszcze chciałabym życzyć wszystkim pracownikom MOPS-u oraz osobom związanym z opieką społeczną wszystkiego dobrego z okazji dzisiejszego Dnia Pracownika Socjalnego. Wiem, że czasem nie jest łatwo, ale Wasza praca jest bardzo potrzebna. Dziękuję z całego serca za Państwa zaangażowanie i mam nadzieję, że Państwa droga zawodowa będzie obfitowała w wiele sukcesów – tych dużych i tych małych. Bo trzeba pamiętać, że Wasze sukcesy przekładają się na życie wielu osób, którym na co dzień pomagacie - napisała na swoim Facebook'u prezydent Grażyna Dziedzic.

Tegoroczne obchody Dnia Pracownika Socjalnego miały szczególny wymiar dla MOPS-u w Rudzie Śląskiej, bowiem dyrektor Krystian Morys oraz dwoje pracowników – Urszula Cłapka i Fabian Szajor – zostało wyróżnionych przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej za wybitne i nowatorskie rozwiązania w pomocy społecznej. Chodzi o uruchomienie na osiedlu robotniczym Kaufhaus łaźni i suszarni przy już funkcjonującej ogólnodostępnej pralni.

– Działania naszego ośrodka zostały w tym roku dostrzeżone przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który przyznał nam wyróżnienie w postaci listu gratulacyjnego za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej w roku 2019. To wyróżnienie bardzo nas cieszy, ponieważ jest szczególnym potwierdzeniem, że podejmujemy działania w dobrym kierunku – mówił Krystian Morys, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej.

Poza dyrektorem listem gratulacyjnym wyróżnionych zostało także dwóch pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rudzie Śląskiej: Urszula Cłapka – aspirant pracy socjalnej oraz Fabian Szajor - konsultant. Otrzymali oni wyróżnienie za realizację zadania prowadzenie łaźni i punktu pralniczego z suszarnią w świetlicy projektu " Ruda Śląska dla społeczności lokalnych”.

Pracownicy MOPS-u w Rudzie Śląskiej otrzymali podobne wyróżnienie już dwukrotnie

W 2012 roku list gratulacyjny w powędrował do Anny Sokalskiej - specjalisty pracy socjalnej - za organizowanie i angażowanie osób oraz instytucji lokalnych do działań na rzecz osób starszych oraz podejmowanie inicjatyw integrujących społeczność lokalną. Kolejny raz w 2013 roku wyróżniony listem został Marcin Komperta - specjalista pracy socjalnej - za działania podejmowane na rzecz osób z zaburzeniami i chorych psychicznie. Ponadto w 2016 roku czterech księży posługujących w rudzkich parafiach (Piotr Wenzel, Tomasz Koryciorz, Mariusz Dronszczyk i Krystian Łagowski) otrzymało nagrodę Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za inicjatywę duszpasterską "Światło w familoku”.

" Ruda Śląska dla społeczności lokalnej”

Zadanie, za realizację którego w tym roku rudzki MOPS otrzymał nagrodę, polegało na tym, że do ogólnodostępnej dla mieszkańców miasta pralni, działającej w latach 2008 – 2017 na osiedlu Kaufhaus, postanowiono dodać jeszcze suszarnię i łaźnię. Jednak rozszerzenie działań wymagało zaadaptowania nowych pomieszczeń, a dotychczas użytkowany lokal przy ul. Niedurnego 107 nie spełniał wymaganych warunków. Dzięki współpracy z władzami miasta, które dysponowało wolnymi pomieszczeniami na tego typu działalność, oraz współpracy z duszpasterzem pełniącym posługę na terenie osiedla Kaufhaus, wyznaczono nowe miejsce. W wyniku tych działań w marcu 2018 r., w ramach przystąpienia do projektu " Ruda Śląska dla społeczności lokalnej” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, przy ul. rtm. W. Pileckiego 23/2 rozpoczęła działalność świetlica, punkt pralniczy z suszarnią oraz łaźnia, a także kaplica pw. Św. Brata Alberta. Nowa, rozszerzona działalność skierowana została w szczególności dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Zobacz także

Komentarze (9)    dodaj komentarz »

 • mopsik

  BRAWO WY! RUDZKA SZLACHTA

 • Kafhausmen

  Kto to na zdjęciu obok Fabiana?

 • Zbiegniew

  Prokurator Piotrowicz.

 • Joo

  Banda złodzieji, rozdawać nie swoje i samemu brać....zaorać

 • Marek Kluczyk

  Brawo. Ci ludzie wykonują kawał porządnej roboty. A zwykle wdzięczności zero. Zawsze mówiono, że Rudzka opieka prezentuje wysoki poziom.

 • Mario

  Rozdawać nierobolom kasa zarobiono przez innych i jeszcze dostawać za to nagrody. Super, brawo Wy.

 • Tomasz

  Towarzystwo wzajemnej adoracji

 • xhz

  a o fizjoterapeutach i ich sukcesach cisza.a szkoda, o wyróżnieniach nie wspomnę

 • Zbiegniew

  O cymbalistach też jakby niewiele.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.