Wiadomości z Rudy Śląskiej

Profilaktyka w trakcie wakacyjnych "Ogrodów śniadaniowych"

  • Dodano: 2019-08-01 08:15, aktualizacja: 2019-08-01 06:27

Policjanci z rudzkiej komendy po raz kolejny wzięli udział w wakacyjnych „Ogrodach śniadaniowych” organizowanych przez Miejskie Centrum Kultury.

Od 2015 roku rudzki MCK organizuje sobotnie spotkania dla dzieci i ich rodziców

Na dzieci zawsze czeka wiele atrakcji, a w lipcowe soboty mogły poczuć się jak prawdziwy policjant.

Mundurowi z rudzkiej komendy po raz kolejny wzięli udział w spotkaniach z dziećmi, które tym razem odbyło się w trakcie cyklicznych wakacyjnych spotkań w ramach „Ogrodów śniadaniowych”. Spotkania te odbywają się już od 2015 roku zawsze w lipcowe soboty. Organizatorem jest Miejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty, które zaprasza dzieci i rodziców do swojego ogrodu. Takie spotkania są zawsze dobrą okazją do przypomnienia młodym rudzianom o bezpieczeństwie podczas rozpoczynających się wakacji w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo... w wakacje”.

Dla najmłodszych mieszkańców, policyjny profilaktyk przygotował wiele atrakcji

 Dzieci miały okazję usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, z bliska obejrzeć wyposażenie policjantów, posłuchać czym się oni zajmują na co dzień, oraz dowiedzieć się jak zachować się na wakacyjnych wycieczkach, nad wodą czy też na miejskim podwórku. Aspirant Aleksandrowicz z przyjemnością opowiadał o pracy policjanta, a także udzielał odpowiedzi na nurtujące pytania. Policjanci z drogówki przypomnieli dzieciom podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze oraz zachęcali do noszenia odblasków. Największą popularnością jak co roku cieszyły się zdjęcia wykonywane w policyjnym rynsztunku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również