Wiadomości z Rudy Śląskiej

Propozycje krajoznawcze rudzkiego PTTK

  • Dodano: 2019-05-10 06:45, aktualizacja: 2019-05-10 06:54

W dniu 25 maja 2019 roku Oddział Miejski PTTK w Rudzie Śląskiej zaprasza na wycieczkę do Opola.  
 

W programie przewidziany jest rejs po Odrze oraz spacer po najciekawszych miejscach miasta (rynek, aleja sław, wzgórze uniwersyteckie, muzeum uniwersyteckie, katedra, fragmenty murów obronnych, amfiteatr, wieża piastowska, kościół franciszkanów ) i zwiedzanie Muzeum Piosenki Polskiej.

W dniu 8 czerwca 2019 roku odbędzie się wycieczka  w rejon  Małej  Fatry, która jest  jednym z najpiękniejszych pasm górskich na Słowacji. 

W programie przewidywane jest turystyczne przejście  Janosikowymi  Dierami , które są ciekawym  układem wąwozów i kanionów . Zostały one nazwane tak na cześć zbója Juraja Janosika, który pochodził z nieodległej Terchowej. 

Będzie można zobaczyć  8- metrowy  pomnik Janosika z blachy stalowej, znajdujący się w urokliwej Dolinie Vratnej. 
Dla uczestników , którzy nie zdecydują się na przejście szlakiem, przewidziany jest wyjazd wyciągiem krzesełkowym na Snilovske Sedlo pod najwyższy szczyt  Vielky Krywań oraz  przejazd do Stefanowej.

Bliższe informacje można uzyskać  pod tel.505967282 oraz  w biurze Oddziału  Miejskim  Polskiego  Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego  we  wtorki  i czwartki  16.00 – 18.00 w Rudzie  Śląskiej przy ul. Janasa 21 tel.32 248 67 48  lub na stronie internetowej www.rudaslaska.pttk.pl  oraz email stan14@op.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również