Wiadomości z Rudy Śląskiej

Przed nami kolejny etap modernizacji hali MOSiR w Halembie

  • Dodano: 2021-01-21 13:30

Przed nami kolejny etap modernizacji hali MOSiR w Halembie. Właśnie zakończył się przetarg na prace wewnątrz obiektu, które obejmą remont i aranżację sanitariatów oraz przebudowę instalacji sanitarnych. 

Rozpoczęcie prac planowane jest w pierwszym kwartale br. Zadanie będzie kosztowało prawie 1,3 mln zł. Na jego realizację wykonawca ma 4 miesiące od momentu przekazania terenu budowy. 

Największa hala sportowa w Rudzie Śląskiej

Wybudowany w latach 80. budynek hali im. Rudzkich Olimpijczyków liczy 3825 m². W części widowiskowej jest jednokondygnacyjny z charakterystyczną amfiteatralną widownią na 570 miejsc siedzących. Tam też znajduje się boisko o wymiarach 22 m x 42 m oraz scena 14 m x 3,6 m z możliwością powiększenia głębokości. W budynku zlokalizowane są pomieszczenia kawiarni, sali dyskotekowej, sali klubowej oraz fitness klubu.

W hali MOSiR przy ul. Kłodnickiej od lat organizowane są cykliczne wydarzenia jak Olimpiada Radości czy Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych. W hali swoje mecze rozgrywają drużyny na szczeblach centralnych w futsalu, siatkówce i piłce ręcznej. Trenują tam zawodnicy m.in. SPR Grunwald, Gwiazda Ruda Śląska czy KPKS Halemba.

W 2019 roku wyremontowano halę

Modernizacja obiektu obejmowała m.in.: wymianę okien i drzwi oraz docieplenie ścian i dachu. 

- Przypomnę też, że w 2019 roku ten popularny obiekt zmienił swój wygląd zewnętrzny. Warto zaznaczyć, że wymieniona została tam już stolarka okienna i drzwiowa, wykonano też docieplenie dachu, odwodnienia połaci dachowej, roboty elektryczne zewnętrzne oraz instalację odgromową. Zadanie obejmujące termomodernizację kosztowało prawie 6,5 mln zł - napisała prezydent Grażyna Dziedzic

Kompleksowa modernizacja największej hali w mieście to bardzo kosztowne przedsięwzięcie, dlatego miasto stara się pozyskiwać na nie środki zewnętrzne. Na ten cel w 2018 roku Rudzie Śląskiej przyznano 2,5 mln zł z Metropolitalnego Funduszu Solidarności, a w 2020 prawie 2,3 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.